14. 8. 2020

V Novém Jičíně dva muži bezprostředně vyhrožovali svému okolí

Policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně se v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty nyní intenzivně zabývají dvěma případům protiprávního jednání dvou mužů, které mohou mít znaky naplnění skutkové podstaty přečinu nebezpečného vyhrožování případně přečinu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci.

Podezřelý 32letý muž z Olomouce totiž o půlnoci z 9. na 10. srpna 2020, a to z bytu v jednom z novojičínských panelových domů, opakovaně volal ze svého mobilního přístroje na linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158, kdy v telefonním hovoru uváděl, že si zajede taxíkem pro benzín a podpálí a oddělá celou ulici Dvořákovou v Novém Jičíně. Výše uvedený muž byl vzhledem ke svým výhružkám chvíli po jedné hodině ranní 10. srpna tohoto roku zadržen a vzhledem k tomu, že orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu téměř 2,7 promile alkoholu v dechu, zakročující policisté rozhodli o jeho umístění na protialkoholní záchytné stanici ve Frýdku-Místku k vystřízlivění. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku.

V odpoledních hodinách 11. srpna 2020 u jednoho z domů na ulici Žižkové v Novém Jičíně místní 55letý muž slovně napadal skupinku osob ohledně údajné ztráty poklic z kol jeho automobilu a následně jim začal vyhrožovat slovy: „neserte mě, jinak Vás všechny podpálím jak v Bohumíně“ a při tomto měl ukazovat na přilehlé domy. Rovněž i v tomto uvedeném případě ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a nevznikla žádná škoda na majetku.

Oba dva výše uvedené skutky jsou nadále prošetřovány a prověřovány ze strany novojičínských policistů a kriminalistů. Policisté v této souvislosti apelují na širokou veřejnost a upozorňují na nebezpečnost takového to či obdobného protiprávního jednání a chování, které může mít následky až v podobě trestního stíhání.

 

Neoprávněné vniknutí na pozemek rodinného domu v obci Jerlochovice

V přesně neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 9. srpna a šestou hodinou ranní 10. srpna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal ve Fulneku, v části Jerlochovice přečin porušování domovní svobody, přečin poškození cizí věci a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na pozemek jednoho ze zdejších rodinných domů a následně vešel do přilehlé konírny, dílny a stodoly. Zde demontoval a odcizil průmyslovou kameru, dále odcizil malý motocykl značky Simson žluté barvy, malý motocykl značka Jawa 50/23 Mustang modré barvy bez motoru, malý motocykl značky Jawa 50 Pionýr červené barvy, tmavě hnědé koňské kožené sedlo, motorovou pilu značky Husqvarna, motorovou pilu značky Stihl, dva křovinořezy značek Oleomac a poškrábal lak zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford Focus. Různým místním poškozeným fyzickým i právnickým osobám tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 100 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Fulneku v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí a motocyklů, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na fulnecké policejní číslo 974 735 721 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice