15. 1. 2016

Pátrání po pohřešované ukončeno

 Již od ranních hodin jsme zaměřili pátrací činnost po pohřešované Lucii Konečné do další lokality v oblasti Nového Jičína. Pohřešovaná byla dnešního dne nalezena bez známek života. Během celé doby od vyhlášení pátrání jsme realizovali několik pátracích akcí jak po zemi, tak ze vzduchu pomocí helikoptéry v oblastech, o kterých jsme měli indicie, že se pohřešovaná v minulosti pohybovala či byl zaznamenán její poslední pohyb. Všechny získané informace jak vlastní tak od veřejnosti byly průběžně prověřovány. Cílená pátrací akce byla dnešního dne zaměřena do oblasti mezi Skalkami a Za Císařskou. V dopoledních hodinách byla pohřešovaná ve vytipované oblasti nalezena bez známek života. Po provedených nezbytných úkonech a ztotožnění rodiči jsme pátrání po Lucii Konečné kolem 12 hodiny ukončili. Přesnou příčinu úmrtí určí pitva. Cizí zavinění bylo na místě prvotním ohledáním vyloučeno. Děkujeme veřejnosti za informace poskytnuté v souvislosti s pohřešovanou. Každá z nich byla prověřena.

pátrací akce po pohřešované (1) foto PČR pátrací akce po pohřešované (2) foto PČR pátrací akce po pohřešované (3) foto PČR pátrací akce po pohřešované (4) foto PČR pátrací akce po pohřešované (5) foto PČR pátrací akce po pohřešované (6) foto PČR

 

NEHODY

 Jedna řidička vjela do zastávky, další řidič přerazil sloupy, jiný nezvládl zatáčku, opilá žena převrátila auto v poli a mladý řidič přivedl po bočním nárazu auto na odpis. Přehled dopravních nehod za poslední dny. Naštěstí nebyl u žádné z nich nikdo těžce zraněn. Většinou řidiči utrpěli lehká zranění. Svou neohleduplností způsobili pouze škody na majetku bez ztrát na životech.

V pondělí krátce před 15 hodinou jela podnapilá 46letá řidička s vozidlem Peugeot přes Starý Jičín. Na rovném úseku silnice v mírném klesání sjela ze silnice, trefila se mezi stromy, vyjela na pole, s vozidlem se otočila přes střechu a následně zůstala stát na boku auta v poli. Dechovou zkouškou jí byl zjištěn alkohol s hodnotou více jak 1 promile.

V úterý 12. ledna havaroval před 13 hodinou řidič vozidla Dacia Logan do betonových sloupů v Ženklavě. Také on se plně nevěnoval řízení. Jak sám uvedl, ladil rádio, ve chvíli nepozornosti najel na pravou stranu vozovky a čelně narazil do betonových sloupů. I když nehoda vypadala hrozivě, 54letý řidič vyvázl bez zranění.

Ve stejný den před 19 hodinou v Kateřinicích, nepřizpůsobil 39letý řidič Š Octavia rychlost a styl jízdy povětrnostním podmínkám, což při průjezdu levotočivé zatáčky mělo vliv na to, že vjel na kovová svodidla a po nárazu do kovového zábradlí byl otočen kolem své osy. S havarovaným vozidlem zůstal stát na silnici napříč v protisměru. Se svým lehkým zraněním byl převezen do nemocnice.

O štěstí může hovořit jak 41letá řidička vozidla Š Fabie tak nepřítomní cestující hromadné dopravy. Ve středu 13. ledna kolem 7 hodiny ranní nezvládla v Životicích u Nového Jičína své vozidlo, dostala se do protisměru a čelně vjela do autobusové zastávky, kde zůstala stát. Dechová zkouška provedená policisty byla negativní. Také tady vznikla pouze škoda na majetku.

Pár minut před touto nehodou vyšetřovali dopravní policisté okolnosti nehody vozidla Dacia Duster v Jeseníku nad Odrou. Mladý 22letý řidič nezvládl rychlost svého auta, nejprve narazil do dopravní značky a následně bočně do stromu. Samotný řidič přežil. Vozidlo však je na odpis. Jeho totálně zničená levá strana, promáčklá střecha i prahy určují vozidlo k vyřazení z provozu. 

Výsledkem těchto nehod jsou způsobené škody na majetku řádově ve stovkách tisíců korun a to jak na vozidlech tak na poškozeném veřejně prospěšném zařízení. Celé okolnosti a případné postihy řidičů jsou předmětem dalšího vyšetřování.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice