15. 2. 2022

Sprejerství, poškození fasády garáží v obci Štramberk

V přesně neuvedené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 12. února a desátou hodinou dopolední 13. února 2022 doposud neznámý pachatel spáchal v obci Štramberk, část Bařiny přečin poškození cizí věci tím, že spreji černé a žluté barvy posprejoval zdejší komplex garáží, přičemž na fasádu napsal různé nápisy a obrazce, čímž poškozeným fyzickým i právnickým osobám způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši nejméně 8 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Odcizení mobilního telefonu z prodejny v Obchodním centru na ulici U Fortny v Opavě

Přibližně třicet minut po sedmnácté hodině odpolední 11. února 2022 doposud neznámý pachatel využil chvilkové nepozornosti zaměstnanců elektro prodejny v Obchodním centru na ulici U Fortny v Opavě a po odpojení zabezpečovacího zařízení odcizil volně vystavený mobilní telefon značky Samsung Galaxy Z Fold 3 5G černé barvy v hodnotě bezmála 47 tisíc korun. Po oznámení případu ze strany poškozené organizace tento přečin krádeže nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě ve spolupráci s opavskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného mobilního přístroje, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 737 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Krádež motorové nafty z pracovního stroje a nákladních automobilů v obci Závada

V přesně neustanovené době mezi šestnáctou hodinou odpolední 11. února a osmou hodinou ranní 14. února tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Závada, v části U Kaménky přečin krádeže tím, že na travnaté ploše u místního rybníka vypáčil víčka palivových nádrží u zde odstaveného pracovního stroje (pásový bagr značky Volvo) a dvou zde zaparkovaných nákladních motorových vozidel (automobily továrních značek Renault Kerax a Tatra 815) a následně odčerpal a odcizil přibližně 500 litrů motorové nafty v celkové hodnotě téměř 18 tisíc korun a na zmíněných vozech způsobil fyzickým i právnickým osobám celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši bezmála 2 tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených pohonných hmot, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701.

 

Silniční kontroly prokázaly silně podnapilé řidiče motorových vozidel na Opavsku

Policisté z opavského Obvodního oddělení v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 51letému muži z Opavska, neboť tento v silně podnapilém stavu řídil chvíli po sedmé hodině ranní 13. února 2022 poblíž hypermarketu Globus na ulici Těšínské v Opavě osobní motorové vozidlo tovární značky Volvo. Při běžné silniční kontrole naměřila službu konající policejní autohlídka výše uvedenému muži, a to odborným měřením dechovými zkouškami, pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,3 promile alkoholu v dechu. Shora jmenovaný 51letý řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření.

Obdobným protiprávním jednáním se nadále zabývají i policisté z Obvodního oddělení Policie České republiky ve Velkých Heralticích. Policejní autohlídka z velkoheraltického Obvodního oddělení totiž třicet minut po osmé hodině ranní 13. února 2022 stavěla a kontrolovala na ulici Družstevní ve Velkých Heralticích řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Mitsubishi Pajero, a to 58letého muže z Opavska. Odborné měření dechovými zkouškami u něj prokázalo pozitivní výsledky s naměřenými hodnotami okolo 0,7 promile alkoholu v dechu. Lustracemi v dostupných evidencích a bezprostřední znalostí dané situace na svém teritoriu bylo policisty zjištěno a prokázáno, že shora uvedený 58letý muž již několik minut po jedenácté hodině dopolední 12. února tohoto roku řídil v silně podnapilém stavu svůj automobil Mitsubishi, kdy při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v obci Hlavnice mu zakročující policejní autohlídka naměřila pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,5 promile alkoholu v dechu. V té době mu policisté zakázali řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření a v této chvíli je vše nadále v intenzivním prověřování ze strany velkohoreltických policistů a opavských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a pravděpodobně i z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Vloupání do provozovny restaurace na krnovské ulici Zámecké náměstí

V noční době mezi čtvrtou a osmou hodinou ranní 13. února letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Zámecké náměstí v Krnově přečin krádeže tím, že se po vypáčení zadních dveří vloupal do zdejší restaurace, kterou prohledal a z výčepních prostor odcizil finanční prostředky na hotovosti ve výši bezmála 15 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Krnově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731.

 

Odcizení volně odložené bundy v baru na ulici Soukenické v Krnově

Mezi šestou a devátou hodinou ranní 12. února tohoto roku v prostoru baru na ulici Soukenické v Krnově doposud neznámý pachatel využil nepozornosti poškozeného 34letého muže z Bruntálska a z barové židle mu odcizil jeho volně odloženou bundu, ve které se nacházela peněženka s různými osobními doklady, s platební kartou a s finančními prostředky na hotovosti ve výši 4 tisíce korun a také s mobilním telefonem značky Samsung, čímž vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 12 tisíc korun. Tento přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Krnově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, dokladů, platebních karet a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Objasnění krádeže mobilního telefonu z prodejny na ulici Náměstí Hrdinů v Krnově

V těchto dnech policisté z krnovského Obvodního oddělení objasnili případ krádeže mobilního telefonu značky Apple iPhone 11 Pro šedé barvy v hodnotě bezmála 13 tisíc korun, který se stal pár minut po čtrnácté hodině odpolední 11. února 2022 v jedné z prodejen na ulici Náměstí Hrdinů v Krnově. Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak chvilkovou nepozornost zaměstnanců prodejny využil 53letý muž z Bruntálska a výše uvedený volně vystavený telefonní přístroj si uschoval do kapsy bundy a bez úhrady odešel z provozovny neznámo kam. Celá záležitost je nadále v gesci krnovských policistů a bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu krádeže.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice