15. 9. 2016

Usnul na lavičce a přišel o doklady, osobní věci i jízdní kolo

Mladý muž z Kopřivnice usnul na lavičce a přišel o doklady, osobní věci i jízdní kolo. Dosud neznámý pachatel využil v úterý 13. září 2016 na ulici Pod Bílou Horou v Kopřivnici spánku 19letého muže, který v brzkých ranních hodinách usnul venku na lavičce a měl muži odcizit osobní doklady, finanční hotovost, elektroniku a jízdní kolo. Svým jednáním způsobil škodu přesahující 4 tisíce korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže. Za toto jednání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Fotbalové utkání

V souvislosti se včera (14. 9. 2016) konaným fotbalovým utkáním v Ostravě, došlo k protiprávnímu jednání, přičemž policisté omezili na osobní svobodě celkem šest osob. Při zákrocích byli zraněni tři policisté, jeden z nich byl hospitalizován včera v nemocnici. Doba jeho léčení není dosud zjištěna.

Policisté započali prověřovat okolnosti trestního jednání, byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny poškození cizí věci, násilí proti úřední osobě a sděleno podezření pro přečiny výtržnictví. Tři osoby zůstávají i nadále omezeny na osobní svobodě. Ve dvou případech se jedná o cizince a je konáno zkrácené přípravné řízení. Podezřelí využili svého práva a k věci nevypovídali.

Policisté nyní analyzují zajištěné obrazové záznamy a zjišťují totožnost podezřelých osob. Při cestě na stadion se příznivci obou klubů snažili napadat, situaci řešili policisté speciální pořádkové jednotky. V některých případech se tak agrese útočníků obrátila vůči policistům. Posléze fanoušci rovněž na stadionu poškodili sedačky a opěradla. V průběhu zápasu pak měli fanoušci též převrhnout výčepní zařízení a poškodit je tak. Způsobené škody na majetku nejsou dosud specifikovány.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice