16. 10. 2023

D1-dopravní nehoda dvou nákladních vozidel

Dnes kolem 5:20 hodin došlo na 301. kilometru dálnice D1 u Lipníku nad Bečvou (Olomoucký kraj), ve směru na Brno, k dopravní nehodě, u které zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Okolnostmi nehody se zabývají moravskoslezští policisté, konkrétně z dálničního oddělení Mankovice.

Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič (ročník 1974) nákladního vozidla, převážející stavební materiál, z důvodu defektu zpomalil a nažil se, zřejmě částečně jízdou i v odstavném pruhu, opustit v co nejkratší době dálnici. V té chvíli do něj zezadu narazilo další nákladní vozidlo. Jeho řidič (ročník 1975) utrpěl zranění a byl předán do péče zdravotníkům. Provedené dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní.

V místě, které se stalo po nehodě v podstatě neprůjezdné, se začaly tvořit kolony. Policisté korigovali dopravu a odkláněli řidiče jedoucí ve směru na Brno přes objízdné trasy. Kolem 7:45 hodin bylo možné zprůjezdnit jeden jízdní pruh a odklon přes Hranice byl ukončen. I nadále bylo však zapotřebí místem projíždět s maximální opatrností, za dodržení dopravního značení a pokynů policistů.

Policisté dálničního oddělení jsou stále na místě. Provádějí fotografickou a topografickou dokumentaci a zjišťují další skutečnosti, které se nehody týkají. I nadále se budou nehodovým dějem, včetně příčin a míry zavinění, zabývat.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice