16. 4. 2019

Krádeže kol

Oderští policisté od včerejšího dne pátrají po dosud neznámém pachateli, který se vloupal do šesti sklepních kójí. K události došlo od 17:00 hodin dne 14. dubna do 9:40 hodin následujícího dne na ulici Osvobození číslo popisné 3. Pachatel do kójí vnikl po násilném překonání petlic s visacími zámky, kdy v jedné z kójí odcizil pánské jízdní kolo značky Head v hodnotě 12 tisíc korun. Nejedná se o jediný případ vloupání a odcizení jízdního kola, ke kterému v Odrách z neděle na pondělí došlo. Ani ne o kilometr dál, a to na sídlišti Pod lesem, dosud neznámý pachatel za použití násilí v panelovém domě číslo 846/5 překonal dveře od kolárny, ze které následně odcizil pánské horské jízdní kolo značky Scott Aspect v hodnotě 18 tisíc korun. V obou případech byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže a v prvním případě také pro přečin porušování domovní svobody. Zda má na svědomí oba případy vloupání stejný pachatel je nyní předmětem šetření. Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k daným událostem mohli poskytnout jakékoliv informace, aby navštívili kteroukoliv z policejních služeben, nebo zavolali na telefonní číslo 974 735 741 či na bezplatnou linku 158.

 

Několik tisíc kilogramů

Ostravští policisté pátrají po neznámých pachatelích (či pachateli), kteří se zřejmě zmocnili zhruba pěti tisíc kilogramů železa – podrobněji 25 kusů použitých kanálových rámů (o rozměrech asi 50 x 50 cm) a 27 kusů kanálových roštů. Rámy a rošty byly vyzvednuty z komunikace – ulice Opavské v Ostravě-Porubě, na které probíhají stavební práce a následně umístěny na travnatý pás před budovu (detailněji k místu činu – vpravo při pohledu z centra města na část Plesná, poblíž budovy autosalonu). Místo, kde byly rámy odloženy, je volně přístupné. Pachatelé (či pachatel) se uvedeného zmocnili v době od 15.00 hodin dne 11. 4. 2019 do 07.00 hodin dne 12. 4. 2019. Vzhledem k množství odcizených věcí (jak už bylo uvedeno) – několika tisíc kilogramů materiálu – je pravděpodobné, že pachatelé užili k dopravě odcizených rámů například vůz typu dodávka, nákladní auto či automobil s přívěsným vozíkem.

Žádáme všechny svědky, disponující jakoukoliv informací k věci, aby nás kontaktovali na lince 158 nebo tel. čísle obvodního oddělení policie Poruba 2 – tel. 974 727 601. Za pomoc děkujeme. Je možné, že projíždějící motoristé (či další svědci) disponují obrazovými záznamy z místa činu – kdy docházelo k nakládání odcizených rámů a roštů apod. (ať už z kamer ve vozech, případně mobilních telefonů apod., rámy mohly být nabídnuty k prodeji…). Způsobená škoda na majetku byla předběžně specifikována v částce asi 25 000 korun. K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádež.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice