16. 8. 2013

Dvě zlaté a jedna stříbrná

Kopřivnická policistka uspěla na světových hrách v Belfastu v Irsku, ze kterých si přivezla dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Šampionát Word Police & Fire Games se uskutečnil od 1. do 10. srpna letošního roku v Belfastu v Irsku. V 56 sportovních odvětvích soutěžilo více než 7 tisíc závodníků z více jak 60 zemí světa.

Jedním ze zástupců české výpravy byla také šestadvacetiletá policistka z Kopřivnice. Reprezentovala nejen sebe, ale také celou českou policii. Její úspěchy byly skvělé. Na plaveckých sprinterských tratích získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Nejen, že ve svých kategoriích vyhrála, ale vytvořila i své osobní rekordy.

Andrea Zátopková je policistkou od roku 2008. Dnem i nocí pomáhá slušným lidem v teritoriu obvodního oddělení Policie České republiky v Kopřivnici. Svůj volný čas věnuje svému příteli, tréninku, studiu a práci s mládeží v plaveckém oddíle v Kopřivnici.

Do Belfastu odjížděla ve skvělé formě. Svou náročnou roční fyzickou přípravu zúročila ziskem medailí.  Ve dvou závodech na 50 metrů volným způsobem a 50 metrů znakem dosáhla na prvenství. V kategorii 100 metrů volným způsobem si doplavala pro stříbro. V závodu na  50 metrů motýlem skončila čtvrtá.

Plavat začala v sedmé třídě na základní škole, kdy se rozhodla pro triatlon. Její silnou disciplínou je plavání na 50 a 100 metrů volným způsobem. Nebrání se však také dlouhým tratím. Po úspěšném šampionátu se už nyní připravuje na další Evropské Policejní mistrovství v Ukrajině, které se uskuteční již v září letošního roku.

Mezi její další úspěchy patří účast na Policejním mistrovství Evropy v Avile ve Španělsku (2009). V letošním roce pak zisk tří zlatých medailí na Policejním mistrovství ČR v Mělníku a bronzu na 100 metrů volným způsobem na plaveckém Mistrovství ČR – Masters v Jihlavě.

„Atmosféra na závodech v Belfastu byla úžasná. Mezi závodníky panovala přátelská nálada, pořadatelé byli velmi ochotní a milí. Nejdříve jsem se trochu zalekla velikostí této akce, ale po prvním dnu závodů ze mě všechen stres spadl a hry jsem si užila. Velice mě zaujal zájem široké veřejnosti o závody, kdy tribuny na jednotlivých sportovištích byly prakticky plné diváků nejen z řad rodinných příslušníků a závodníků, ale i místních lidí, kteří se zájmem sledovali úsilí sportovců.

Určité plány do budoucna zatím nemám.  Snad jen zaplavat na Ukrajině co možná nejlepší časy a poté se uvidí. V roce 2014 je ve hře pokus o nominaci na policejní mistrovství Evropy v triatlonu nebo na policejní mistrovství světa v plavání, čemu dám přednost zatím nevím “ – uvedla Andrea Zátopková.