16. 8. 2017

Policisté dopadli zloděje jízdních kol

V uplynulých dnech chtěli policisté z Kopřivnice během výkonu služby zkontrolovat muže jedoucího na jízdním kole. Ten však na jejich výzvy k zastavení nereagoval a začal ujíždět. Zanedlouho se podařilo policistům podezřelého zadržet, kdy zjistili, že dané jízdní kolo, na kterém ujížděl, chvíli před tím tento čtyřiadvacetiletý muž ze Zubří odcizil před vrátnicí jednoho z místních podniků. Nedaleko místa, kde muž jízdní kolo v hodnotě 10 tisíc korun odcizil, se navíc policistům podařilo dopadnout také jeho devětadvacetiletého komplice.

Celou věc si následně převzali policisté z oddělení kriminální policie a vyšetřování v Novém Jičíně, kteří zjistili, že muž, který policistům ujížděl má na svědomí v měsíci červnu letošního roku krádeže dalších čtyř jízdních kol. Tyto jízdní kola v hodnotě téměř 42 tisíc odcizil v rozmezí pouhých šesti dnů. Tři z nich odcizil u podniků nacházejících se v Kopřivnici v průmyslové zóně, další jízdní kolo pak před jedním ze supermarketů ve Frenštátu pod Radhoštěm. Skoro ve všech případech se jízdních kol zmocnil, po přestřižení lankového zámku a následně mu už nic nebránilo v tom, aby na ně nasedl a z místa odjel. Ukradená jízdní kola pak co nejdříve prodal náhodných osobám.  

Ve všech případech pachateli pomáhal o pět let starší komplic, který jej osobním vozidlem Volkswagen Golf převážel na místa, kde pak muž páchal výše uvedenou trestnou činnost.

Policisté z oddělení kriminální policie a vyšetřování již obvinili muže, který jízdní kola odcizil, ze spáchání přečinu krádeže, za který mu hrozí až pět let za mřížemi. Jeho komplic si pak vyslechl obvinění z trestného činu krádeže ve formě účastenství, za který mu hrozí stejně vysoký trest jako muži, kterému s pácháním trestné činnosti pomáhal.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice