17. 10. 2017

Vražda na Karvinsku

Moravskoslezští kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy. Obviněný byl z tohoto skutku šedesátiletý muž, který v dopoledních hodinách dne 15. 10. 2017 v obci na Karvinsku zaútočil po předchozí slovní rozepři na osmačtyřicetiletého muže, kterého atakem usmrtil. Motivem byly osobní vztahy a nemalou roli ve zločinu sehrál alkohol. Kriminalisté na místě provedli ohledání, zajistili kriminalistické stopy, které zkoumají znalci, shromažďují veškeré informace ke zločinu. Byl podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na osmnáct let vězení.

 

Na počátku hledal houby

Oznámení o ztrátě zbraně učinil 51letý muž. Ten se v neděli odpoledne vydal sbírat houby do lesa na Opavsku. V lese se měl věnovat popsané činnosti, přičemž měl později zjistit, že ztratil svou legálně drženou pistoli. Následně muž zbraň hledal, nicméně neúspěšně. Proto kontaktoval policisty na ostravském obvodním oddělení. V předmětném lesním porostu pak pátrali policisté jednoho z obvodních oddělení územního odboru Opava, přičemž byli povoláni i služební kynologové se psy. Po detailním propátrání téměř dvou kilometrů lesa, označil služební pes Top zalehnutím předmětnou zbraň. Ta již byla pokryta spadanou vegetací. Zbraň byla zajištěna, oznamovatel je podezřelý z přestupkového jednání.

 

Krádeže v prodejnách

Ostravští policisté prověřují okolnosti různých krádeží zboží v prodejnách. Zboží za zhruba 470 korun si měla do kočárku s dítětem uschovat 26letá žena. Ke skutku došlo dne 16. 10. 2017 kolem 09.45 hodin v jedné z prodejen v Ostravě-Porubě. Prostorem pokladen pak měla žena projít bez zaplacení předmětného zboží, neunikla však pozornosti strážného. V průběhu prověřování bylo zjištěno, že žena se mohla dopustit dalších pěti skutků v době od 13. 8. 2017 do 15. 10. 2017. Způsob spáchání byl obdobný, žena se měla zmocnit v různých prodejnách v Ostravě zboží a toto neuhradit. Celková škoda na majetku byla (v uvedených šesti případech) vyčíslena v prvotní výši přesahující 7 700 korun. K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádež. Pachateli krádeže hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 29leté ženy pro přečin krádeže. Žena je podezřelá, že uschovala pět kusů másla do kabelky, načež měla projít pokladní zónou bez úhrady tohoto zboží. Předmětné jednání však neuniklo pozornosti pracovníka bezpečnostní služby. Ke skutku došlo dne 13. 10. 2017 kolem 12.40 hodin v jedné z ostravských prodejen. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši asi 300 korun. Žena přitom byla za přečin krádeže odsouzena k nepodmíněnému trestu, trest dosud nevykonala. Aktuálně jí hrozí další trest odnětí svobody až na tři léta.

Vyoral munici

Během nedělního odpoledne nahlásil na linku 158 devětatřicetiletý muž, že při práci na poli u Bílova vyoral munici z 2. světové války. Policisté zjistili, že se jedná o dělostřeleckou minu ráže 82 mm a místo nálezu zajistili do příjezdu pyrotechnika, který z důvodu bezpečnosti minu odpálil přímo na poli, kde byla nalezena.  Nejedná se o ojedinělý případ nálezu munice z druhé světové války. V sobotu v odpoledních hodinách nalezla třiačtyřicetiletá žena během procházky nedaleko sjezdovky Svinec na Novojičínsku dělostřelecký protiletadlový granát ráže 75 mm. Přivolaní policisté granát na místě zajistili do příjezdu pyrotechnika, který si jej následně převzal a odvezl k odborné likvidaci.

 

Odcizený zdroj ohradníku

Policisté z Kopřivnice zahájili v uplynulých dnech úkony trestního řízení pro přečin krádeže. Tohoto trestného činu se měl dopustit dosud neznámý pachatel, který během druhé poloviny minulého týdne odcizil na jednom z pozemků ve Štramberku zdroj elektrického ohradníku s autobaterií v celkové hodnotě téměř 10 tisíc korun. Pachatele může přijít toto jednání draho, jelikož v případě dopadení mu hrozí až dva roky za mřížemi. K úniku dobytka z důvodu nefunkčnosti ohradníku naštěstí nedošlo.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice