17. 2. 2015

Vykradená auta

Pachatelé se v poslední době na Novojičínsku dopouštějí krádeží věcí z automobilů převážně během denní doby způsobem, kdy rozbíjejí skleněné výplně dveří. Většina vykradených automobilů byla zaparkována na parkovištích před restauracemi, obchody, úřady či školami. Majitelé svá vozidla opouštěli pouze na krátkou dobu. Zloději zcizovali viditelně uložené věci ve vozidlech nemalé hodnoty. Kabelky s doklady, notebooky či navigace, ale nepohrdli také brýlemi.  Škody přesahují, řádově u jednotlivých poškozených, desítky tisíc korun. V pondělí 16.2.2015 si první vozidlo vyhlédl zloděj v Odrách kolem 13 hodiny. Po rozbití okna dveří odcizil navigaci, sluneční i dioptrické brýle se škodou 75tisíc korun. Druhé auto vykradl zloděj v Kuníně kolem 14 hodiny na parkovišti obecního úřadu. Rozbitím skla dveří se dostal do kufru, z kterého odcizil 2 notebooky s příslušenstvím za více jak 120tisíc. Viditelně zanechané věci ve vozidlech jsou jasnou výzvou pro zloděje k jejich odcizení. Sami majitelé svou neopatrností dávají zlodějům šanci. Automobil není trezorem, a volně zanechané věci uvnitř auta jsou výkladní skříní pro zloděje. Samotná krádež probíhá pouze pár vteřin. Po rozbití oken věci z auta zloděj odcizí a z místa ujíždí, beze svědků a zanechaných stop.  

 

Rozdávali alkohol testy

V pondělí uskutečnili novojičínští policisté dvě preventivní policejní akce na Frenštátsku a území města Nového Jičína. Obě probíhaly již od časných ranních hodin. Na Frenštátsku kontrolovali dopravní policisté cíleně řidiče na alkohol. Na území města Nového Jičína se obvodní policisté zaměřili na pátrání po osobách a věcech, odcizených vozidlech a užívání alkoholu a drog při jejich řízení. Tři řidiči z téměř 800 kontrolovaných řídili pod vlivem alkoholu. Ve dvou případech s více jak 1 promile. Několik kontrolovaných dostalo pokutu za nedodržování předpisů. Ukáznění řidiči dostávali preventivně od dopravních policistů alkohol testy ALTIK, pro vlastní kontrolu v případě, že si nebudou jistí, zda mohou bezpečně usednout za volant. Jednání se všemi řidiči probíhalo slušně, ale nekompromisně. Informace a poznatky získané během této akce poslouží po vyhodnocení k další policejní práci a zajištění veřejného pořádku.

kontrola na alkohol (2) kontrola na alkohol PČR Nový Jičín kontrola na alkohol Tichá kontrola na alkohol silniční kontorla n alkohol PČR Nový Jičín silniční kontrola Alcoholtest Altik silniční kontrola s předáním testu na alkohol

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice