17. 5. 2012

Novojičínští policisté opět darovali krev

I v letošním roce naši policisté hromadě darovali krev v rámci krajské akce „Moravskoslezští policisté darují krev“. Jednalo se již o čtvrtý ročník této dobrovolné akce našich policistů, která proběhla na Novojičínsku ve čtvrtek 17. května. Již tradičně akci podporovali Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra, firma Nef de Sante a Český červený kříž. Novojičínskou transfuzní stanici ve čtvrtek obsadili jak uniformovaní policisté, tak policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování a zaměstnanci Policie ČR. V novojičínské nemocnici na transfuzním oddělení darovalo krev (plazmu či krvinky) celkem 34 policistů. Z celkového počtu 34 policistů bylo třicet mužů a čtyři ženy. Ve dvou případech se jednalo o jednu ženu a muže, kteří cennou tekutinu darovali poprvé. Ve většině případů však naši policisté jsou pravidelnými dárci životodárné tekutiny.

  

 

Dlažební kostkou rozbil výlohu stánku

Devatenáctiletý mladík se v úterý 15. května v dopoledních hodinách pokusil vloupat do novinového stánku v Novém Jičíně. Krátce po jedenácté hodině se snažil na ulici Jugoslávská vniknout přes výlohu do novinového stánku. K vloupání použil i dlažební kostku, kterou si na místo přinesl ve svém batohu. Do stánku se mu nakonec vniknout nepodařilo, jelikož byl na místě zadržen kolemjdoucím občanem, který přivolal hlídku novojičínských policistů. Ti jej umístili do policejní cely. Předběžná škoda poškozením výlohy stánku byla vyčíslena na částku 2 tisíce korun. Toto jeho jednání prošetřujeme pro přečin krádeže ve stádiu pokusu. Mladíka z Novojičínska také prošetřujeme i pro jinou majetkovou trestnou činnost a již jsme podali návrh na jeho vzetí do vazby.

 

Vozidlo není trezor

O tom, že auto není trezor a není dobré v něm nechávat cenné věci se v úterý 15. května přesvědčili dva motoristé. Okolo jedenácté hodiny dopoledne došlo v Šenově u Nového Jičína k prvnímu případu vloupání do zaparkovaného vozidla, ve kterém majitel zanechal finanční hotovost. Neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň okna vozidla Škoda Fabia combi a ze zadní části vozidla se zmocnil pánské kožené bundy, ve které se nacházely doklady, platební karta, šest tisíc korun a klíče od jiného vozidla. Pachatel si s bundou odnesl i mobilní telefon I Phone 3 GS a větší finanční částku. Jednalo o finanční částku přes tři sta tisíc korun. Případ prošetřujeme pro přečiny krádeže a neoprávněné opatření padělaní a pozměnění platebního prostředku. K dalšímu případu vloupání do vozidla došlo krátce po poledni v Příboře na ulici Ostravská. Pachatel zde násilím vnikl do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia combi. Ze zavazadlového prostoru následně odcizil tašku, ve které bylo třicet tisíc korun v hotovosti, písemnosti, občanský průkaz, cestovní pas a průkaz povolení k pobytu cizince. Po sobě zanechal rozbité okénko. Motoristovi ze zahraničí, tak pachatel způsobil celkovou škodu poškozením a odcizením přes 40 tisíc korun. Tento případ prošetřuje pro přečiny krádeže a poškození cizí věci.

I přes naše neustálá varování, aby motoristé nenechávali v autech na sedačkách či zavazadlovém prostoru odložené nebo cenné věci, tak stejně se s těmito případy stále setkáváme. A věřte nebo ne, taška, kabelka, bunda nebo jakákoliv věc na sedadle je pro zloděje velké lákadlo. Proto nedejte  šanci zlodějům, aby se obohatili tím, co jim nepatří.

 

Nález munice

Během pondělního dne (14.5.) vyjížděli policisté ke dvěma případům nálezů munice. K prvnímu nálezu byli přivolání krátce před třetí hodinou odpoledne do obce Životice u Nového Jičína. Pracovník jedné firmy při výkopových pracích poblíž místní skládky nalezl předmět připomínající munici. Jednalo se o dělostřelecký granát ráže 115 milimetrů. O několik minut po tomto nálezu volal policistům další muž, tentokrát z Kopřivnice, že v katastru obce Lubina při výkopových pracích na zahradě u rodinného domu nalezl podezřelý předmět, který vypadá jako výbušnina. I v tomto případě se jednalo o munici, a to nevybuchlý granát z ručního minometu, který pravděpodobně pocházel z 2. světové války. Obě nalezené munice si převzali pyrotechnici a odvezli je k likvidaci.

 

Vloupání do včelína

Kopřivničtí policisté prošetřují okolnosti případu vloupání do včelína v Lubině, místní části Kopřivnice. Doposud neznámý pachatel v době od 12. do 15. května násilím překonal a odcizil visací zámek kovové petlice dveří chatky, sloužící jako včelín a sklad včelařských potřeb. Ze včelína odcizil propanbutanovou láhev o objemu 5 kilogramů s dvou plotýnkovým vařičem. Dále si odnesl i kilogram propolisu v hodnotě přes tisíc korun, dva kusy maticových klíčů, manikůrní nůžky a další věci. Celková škoda odcizením a poškozením přesáhla částku šest tisíc korun.

   

 

Vloupání do garáže

Škodu přes 60 tisíc korun způsobil neznámý pachatel ve Studénce. V noci na 14. května vnikl do garáže na ulici U Lesa, ze které odcizil svařovací agregát na CO2, křovinořez Stihl, elektrickou pilu Stiga, 4 plechové disky od vozidla VW CC opatřené zimními pneumatikami a další věci.

 

Řidič kamionu přišel o notebook a další věci

V noci na pondělí 14. května vnikl neznámý zloděj do zaparkovaného kamionu na benzinové čerpací stanici v Libhošti. Z kabiny vozidla Daf pachatel odcizil notebook Acer, dva mobilní telefony Nokia, osobní doklady, platební kartu a doklady k vozidlu. Celková škoda odcizením přesáhla částku 14 tisíc korun. Novojičínští policisté po pachateli přečinů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku usilovně pátrají.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice