17. 7. 2017

Pátrání po vozidle značky OAG (GAZ) – výzva policie

Oderští policisté pátrají po neznámém pachateli a osobním vozidle značky OAG (GAZ), červeno- bílé barvy, které bylo zaparkované v Odrách, místní část Dobešov, na volném prostranství za domem. Pachatel se vozidla zmocnil dne 14. července 2017 v době od 7:30 do 10:15 hodin a dosud je neoprávněně užívá. Tímto jednáním vznikla škoda v předběžné výši 50 tisíc korun. Další informace k vozidlu naleznete na následujícím odkaze: https://aplikace.policie.cz/patrani-vozidla/Detail.aspx?id=699190

Informace o pachateli nebo vozidle od Vás přijme kterákoliv policejní služebna nebo, prosím, zavolejte na linku Policie České republiky 158. Děkujeme.

 

Sklepy

Ostravský policejní komisař sdělil v minulém týdnu obvinění šestadvacetiletému muži z Ostravy a to hned pro tři přečiny. Přečinu krádež, přečinu poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody. Uvedených skutků se měl dopustit v první polovině měsíce dubna letošního roku. V této době vnikl přes okno do sklepních prostor bytového domu v Moravské Ostravě. Následně za pomoci zde nalezeného krumpáče vypáčil tři sklepní místnosti, kde odcizil uschované věci. Mimo jiné také sportovní vybavení, kola k osobnímu motorovému vozidlu, reproduktory či kancelářskou techniku. Celkově způsobil poškozeným škodu ve výši téměř devadesát tisíc korun. V případě, že bude obviněný uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.

 

Ukradené štěně a zahradní sekačka

Na Fulnecku se z pátku na sobotu dosud neznámý pachatel dopustil trestného činu krádeže a trestného činu porušování domovní svobody. Z oploceného pozemku rodinného domu si tento pachatel odnesl zahradní sekačku a navíc z neuzamčeného kotce také pěti měsíční fenku zlatého retrívra. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 10 tisíc korun a v případě dopadení mu hrozí až dva roky za mřížemi.

 

Střet s divokým prasetem

V sobotu ve večerních hodinách došlo nedaleko Kunína na Novojičínsku ke střetu motorového vozidla s divokým prasetem. Toto divoké prase vyběhlo z hustého křoví přímo pod vozidlo, na což řidič nemohl již jakkoliv zareagovat. Během střetu došlo k poškození vozidla a divoké prase na místě zemřelo. U řidiče byla provedená dechová zkouška s negativním výsledkem. V této souvislosti policie upozorňuje, aby řidiči během své jízdy dbali zvýšené pozornost a to především v brzkých ranních a večerních hodinách, kdy dochází k většímu pohybu a výskytu lesní zvěře na pozemních komunikacích.  

 

Akce a pak spolupráce

Hned třem mužům ve věku 20,20 a 34let sdělil bruntálský policejní komisař obvinění z přečinu krádež a přečinu podílnictví. Jeden dvacetiletý pachatel měl v první polovině měsíce dubna v obci na Bruntálsku předstíraje podnapilost přistoupit k dvaačtyřicetiletému poškozenému. Při tomto mu měl vytáhnout z kapsy kalhot peněženku s osobními doklady a finanční hotovosti dvacet tisíc korun. Pak už následoval rychlý slet události. Peněženku hodil druhému dvacetiletému obviněnému, který s ní z místa odešel. Peníze si pak rozdělili společně ještě s nejstarším obviněným, který věděl, že tyto pochází z trestné činnosti. Nutno dodat, že poškozený měl v době oznámení skutku policií pozitivní měření na přítomnost alkoholu v dechu s výsledkem téměř tři promile alkoholu. V případě odsouzení hrozí obviněným trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Štěňata

Dosud nezjištěný pachatel v obci na Frýdeckomístecku spáchal přečin týrání zvířat. V blíže nezjištěné době do večerních hodin dne 13. července 2017 odložil do veřejně přístupného kontejneru mezi odpadky košík, ve kterém se nacházely tři novorozené štěňata nezjištěné rasy. Přičemž takto mohl zapříčinit smrt těchto štěňat. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin týrání zvířat. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let.

 

Kopal, kousal, útočil

Jednadvacetiletému muži z Karviné sdělil policejní komisař obvinění z přečinu násilí proti úřední osobě. Muž poté co se hlídka strážníků městské policie dostavila dne 15. července 2017 v době před pátou hodinou ranní řešit přestupek rušení nočního klidu v bytovém domě v Karviné, měl tyto strážníky fyzicky napadnout. Nejprve jednoho ze strážníků kopl do nohy. Poté během zákroku proti tomuto agresivnímu muži kopnul opakovaně dalšího strážníka. Následně byl i přes jeho aktivní odpor spoután a odveden do služebního vozidla. V ataku pokračoval také ve vozidle, kde kousl strážníka do horní části hrudníku. Tímto mu způsobil zranění, které si vyžádalo jednorázové lékařské ošetření. Případ si převzali do své gesce karvinští kriminalisté. Obviněnému v případě, že bude uznán vinným, hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.

 

Cyklistická sezona

Pro podezření z přečinu krádež a přečinu poškození cizí věci zahájili dne 15. července 2017 novojičínští policisté úkony trestního řízení. Skutků se dopustil dosud nezjištěný pachatel (pachatelé) v době ze 14. na 15. července 2017. Pachatel nejprve vnikl bez poškození přes pootevřené okno do bytového domu v obci na Novojičínsku. Poté ve společných prostorách domu násilným způsobem vypáčil dveře prodejny sportovních potřeb. Zde měl odcizit čtyři jízdní kola a větší počet plášťů na jízdní kola. Svým jednáním způsobil poškozené společnosti škodu odcizením přesahující částku padesát tisíc korun. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let.

 

Žízeň na Opavsku

Dosud nezjištěný pachatel se v časných ranních hodinách dne 15. července 2017 vloupal do stánku s občerstvením v obci na Opavsku. Po předchozím vypáčení bezpečnostní rolety stánku ve sportovním areálu do tohoto stánku vnikl a odcizil zde několik láhví s alkoholem (10 litrů). Svým jednáním způsobil škodu poškozením ve výši deset tisíc korun a škodu odcizením dosahující tří tisíc korun. Opavští policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež a přečin poškození cizí věci. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Nadřeli se?

Ostravští policisté zahájili dne 14. července 2017 úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin krádež. Tohoto se měli dopustit dosud nezjištění pachatelé tím, že na prodejní ploše jednoho z ostravských supermarketů uschovali do zavazadel větších rozměrů více než sto dvacet kusů konzerv s masnými výrobky v celkové váze přesahující čtyřicet kilo. S takto uschovaným zbožím poté prodejnu opustili, aniž by za zboží zaplatili. Svým jednáním způsobili poškozené společnosti škodu odcizením přesahující částku třináct tisíc korun. Na takovéto jednání pamatuje trestní zákoník s trestem odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice