17. 8. 2016

 

Švestky, pórek a sýr

Drobnými krádežemi si přivodili trestní stíhání. Podobných případů vyšetřují novojičínští policisté týdně několik. Podezřelými jsou dva muži ve věku 45 a 30let a jedna 30letá žena. Všichni se již v minulosti dopustili opakovaně několika krádeží. Ani udělené tresty je od následných krádeží neodradily. Okresní soud v Novém Jičíně je již v minulosti pravomocně odsoudil k veřejně prospěšným pracím či odnětí svobody s podmíněným odkladem. I přesto se znovu dopustili krádeží s přestupkovou hodnotou odcizených věcí. Vzhledem k předešlé trestné činnosti se jejich přestupky posuzují jako přečiny, které vyšetřují policisté ve zkráceném trestním řízení. Podobných krádeží prověřují a vyšetřují policisté několik během týdne.

Starší z mužů odcizil ve Fulneku pár kilo švestek, mladší v Hodslavicích vnikl na pozemek a vytrhal pórek a žena v Kopřivnici v prodejně potravin pronesla pod mikinou sýr. Samotné pohnutky i okolnosti krádeží jsou předmětem dalšího prověřování.  

 

Střet s cyklistou

V obci Sedlnice srazil při předjíždění řidič nákladního vozidla Iveco cyklistu. Na pozemní komunikaci silnice ve Studénce předjížděl řidič vozidla Iveco cyklistu, kterého zachytil bočním zpětným zrcátkem. Ten upadl na zem. Se způsobeným zraněním byl převezen do nemocnice k ošetření. Samotná doba léčení přesáhne minimálně 6 týdnů. U obou účastníků nehody byl provedenou dechovou zkouškou vyloučen alkohol v těle. Nehodu nadále vyšetřují novojičínští dopravní policisté s podezřením ze spáchání těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice