17. 9. 2012

Shrnutí víkendových událostí

Novojičínští policisté kontrolovali dodržování zákazu prodeje alkoholu. V průběhu víkendových dní nezjistili jediné porušení této prohibice ze strany provozovatelů. Nicméně jsme při silničních kontrolách zjistili několik řidičů jedoucích pod vlivem alkoholu. Nebezpečným pro sebe i pro své okolí se stal 47letý řidič na motocyklu Babetta.  V neděli krátce po třetí hodině odpolední se vydal v Bartošovicích na silnici notně posilněn alkoholem. Dechovou zkouškou jsme muži zjistili více jak 2,5 promile alkoholu. Opilý „babetista“ řídil i přesto, že má udělen zákaz řízení až do roku 2013. Nyní jej prověřujeme ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Smutnou událostí se stala nehoda cyklisty. V neděli 16. září jsme prověřovali úmrtí 69letého cyklisty v Pustějově. Ležícího cyklisty na silnici si všimla projíždějící řidička osobního vozidla, která mu do příjezdu zdravotníků poskytovala první pomoc. I přes poskytnutou lékařskou pomoc s oživovacími pokusy se život cyklisty nepodařilo zachránit. Ohledáním místa nálezu cyklisty jsme nezjistili stopy cizího zavinění. Z předběžného vyjádření lékaře příčinou pádu mohlo být srdeční selhání.  

Další případy:

V obci Tichá se vloupal zloděj do rodinného domu. Do domu vnikl oknem. Celý dům prohledal a při odchodu si s sebou odnesl elektroniku a elektrické nářadí. Majitelce domu způsobil škodu za 14 tisíc korun. Ve Frenštátě pod Radhoštěm odcizil zloděj z garáže nářadí a také klíče od osobního vozidla. Samotné vozidlo odcizenými klíči nastartoval a od ranních sobotních hodin neoprávněně užívá. Poškozenému majiteli způsobil škodu za více jak 100tisíc korun. Událost prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a neoprávněného užívání cizí věci.

 

 

Nepoctivý nálezce

Trestného činu zatajení věci se dopustil neznámý pachatel, který si v době od dvaadvacáté hodiny dne 8. září do desáté hodiny dopoledne následujícího dne přisvojil nálezem mobilní telefon zn. Samsung Galaxy S II. Telefon ztratil jednatřicetiletý muž během městských oslav na náměstí v Novém Jičíně. Majitel mobilu nakonec věc nahlásil policistům na Obvodní oddělení v Novém Jičíně. Nečestný nálezce způsobil muži škodu ve výši 8 tisíc korun.

 

 

Prodává dětský kočárek

Další případ podvodného prodeje na internetu šetří nyní policisté na Novojičínsku. Doposud neznámý pachatel na jednom internetovém portálu nabízel k prodeji dětský kočárek Bugaboo, typ Bee plus, v hodnotě šest a půl tisíce korun. Na konci srpna si jej prostřednictvím elektronické komunikace přes email objednala a následně i zaplatila 34letá žena. Peníze, včetně částky sto padesát korun za poštovné, převedla na účet prodejce, ale zboží jí nebylo do dnešního dne zasláno a ani finanční prostředky jí nebyly vráceny zpět. V současné době je prodejce na emailové adrese nekontaktní. Podvedená žena nakonec událost v těchto dnech oznámila policistům. Pozor! Nákup a prodej zboží přes internet nese svá rizika. V souvislosti s tímto případem opětovně upozorňujeme, aby zákazníci zvolili k  nákupu zboží přes internet bezpečnější způsob, a to například zasílání zboží na dobírku nebo přímé osobní setkání s prodávajícím. 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice