17. 9. 2015

Kradli – policisté je zadrželi

V posledních dnech zadrželi kopřivničtí policisté několik podezřelých ze spáchání krádeží. K jejich dopadení pomohly také informace od veřejnosti, kterým nebylo podezřelé chování lhostejné.

 

Jedním ze zadržených je 33letý muž, který neunikl zraku všímavých obyvatel, když se vloupával do sklepních prostor obytného domu na ul. K. Čapka. I s odcizenými částmi jízdního kola byl 15. 9. 2015 před druhou hodinou ranní zadržen. Nyní je podezřelý prověřován z další majetkové trestné činnosti, kterou měl páchat na území města, týkajících se převážně krádeží vloupáním do sklepů. Tady patří poděkování všímavým lidem, kterým nebylo lhostejné, co se děje v okolí jejich obydlí a včasnou informací napomohli policistům i poškozeným ochránit jejich majetek.

 

Další podezřelí jsou dva muži ve věku 19 a 25let, kteří po vzájemné domluvě vnikli na zahradu oploceného domu ul. Sluneční. Jeden hlídal a druhý kradl zahradní elektrické nářadí.

 

Z přečinu podílnictví je prověřován 31letý muž, který vědomě u sebe přechovával odcizené jízdní kola, elektroniku a další věci pocházející z trestné činnosti způsobené na území města Kopřivnice a okolí. Způsob jejich nabytí, od koho je získal i komu patří, jsou předmětem dalšího vyšetřování.    

 

Nenapravitelnému muži, který soustavně páchá krádeže v obchodech, sdělil policejní komisař obvinění z přečinu krádeže. Naposledy se měl dopustit krádeže věcí v prodejně drogerie za více jak 2 tisíce korun. Tohoto protiprávního jednání nezanechal ani poté co byl okresním soudem v Novém Jičíně v měsíci květnu uložen podmíněný trest v délce trvání 30 měsíců.

 

Ve všech uvedených případech zahájili kopřivničtí policisté úkony trestního řízení s podezřením z několika trestných činů majetkového charakteru. Zajištěné věci u podezřelých porovnávají s odcizenými věcmi v jednotlivých oznámených případech se snahou je majitelům vrátit. Nadále porovnávají zajištěné stopy z místa činu s cílem ustanovit další poškozené a objasnit tak jednotlivé skutky, z kterých jsou pachatelé prověřování.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice