17. 9. 2021

Odcizení kovového materiálu z areálu a objektu bývalé studénecké pekárny

V těchto dnech přijali policisté z Obvodního oddělení ve Studénce oznámení o krádeži měděných trubek z areálu bývalé pekárny na ulici Poštovní ve Studénce. Jak bylo dosavadními prvotními procesními úkony zjištěno, tak doposud neznámý pachatel v blíže neustanovené době mezi třináctou hodinou odpolední 5. září a sedmou hodinou ranní 6. září tohoto roku neoprávněně vnikl do shora uvedeného opuštěného areálu, odkud odcizil volně odložených 240 metrů měděných trubek (délka jedné trubky je přibližně 4 metry) o váze bezmála 400 kilogramů, nerezový odpad uložený v pytlích o celkové váze 300 kilogramů a další hliníkový odpad naskládaný v pytlích o váze 300 kilogramů, čímž místní fyzické i právnické osobě tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 73 tisíc korun. Tento přečin krádeže nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Studénce v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného kovového materiálu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na studénecké policejní číslo 974 735 761 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Úmyslné poškození tří automobilů na ulici Větrné a Pohořské v Odrách

Policisté z oderského Obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění všech skutečností nasvědčujících spáchání přečinu poškození cizí věci, kterého se dopustil doposud neznámý pachatel tím, že v blíže neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 13. září a šestou hodinou ranní 14. září tohoto roku úmyslně poškodil na ulici Větrné v Odrách dvě zde zaparkovaná osobní motorová vozidla. Na automobilu značky Seat Alhambra propíchl pravou zadní pneumatiku, rozbil skleněnou výplň zadních pátých dveří a tyto dveře společně se zadní registrační značkou a ze zadními koncovými světly posprejoval černou barvou. Stejně posprejoval i vedlejší odstavené osobní motorové vozidlo tovární značky Honda Civic a na něm propíchal obě zadní pneumatiky. Ve stejné době také obdobně poškodil i osobní automobil tovární značky Seat Alhambra, který byl zaparkován na ulici Pohořské. Dvěma poškozeným místním fyzickým osobám tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 70 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Odrách a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního chování a jednání, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na oderské policejní číslo 974 735 741.

 

Objasnění vloupání do výlohy prodejny se šperky ve Frenštátě pod Radhoštěm

V těchto dnech policisté z frenštátského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 20letému muži z Novojičínska, neboť tento podle všech doposud zjištěných skutečností chvíli po osmnácté hodině podvečerní 15. září letošního roku za použití nalezené žulové dlažební kostky rozbil dvojitou skleněnou výplň výkladní skříně prodejny na ulici Havlíčkové ve Frenštátě pod Radhoštěm, odkud následně odcizil různé druhy a množství šperků z chirurgické oceli v hodnotě okolo 7 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany frenštátských policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Silniční kontrola prokázala silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě

Chvíli po patnácté hodině odpolední 16. září 2021 službu konající policejní autohlídka z Oddělení hlídkové služby Územního odboru Policie České republiky v Opavě prováděla dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Ratibořské v Opavě-Kateřinkách. V rámci této silniční kontroly policisté zastavili osobní motorové vozidlo tovární značky Nissan Almera, které řídil 50letý místní muž. Již při prvotním jednání policisté zjistili, že tento muž jeví silné známky předchozího požití alkoholických nápojů, což prokázalo i odborné měření dechovými zkouškami, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 3,6 promile alkoholu v dechu. Lustracemi v dostupných evidencích bylo rovněž prokázáno, že tento řidič má rozhodnutím Magistrátu města Opavy vysloven zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny a podskupiny řidičských oprávnění, a to až do listopadu letošního roku. Zakročující policisté tak opětovně zakázali výše uvedenému 50letému muži řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření a vzhledem k jeho silné podnapilosti rozhodli o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Dopravně bezpečnostní akce na jízdu v jízdních pruzích na Opavsku

Uprostřed tohoto týdne, tedy ve středu 15. září 2021 v době mezi desátou hodinou dopolední a třináctou hodinou odpolední naplánovalo vedení Územního odboru Policie České republiky v Opavě speciálně dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na jízdu v jízdních pruzích mimo obec. Do této předem připravené akce byly nasazeny dvě desítky policistů ze zdejšího Dopravního inspektorátu v úzké spolupráci a v součinnosti s policejní Leteckou službou z Prahy. Ve výše uvedené době se jednotlivé dopravní policejní autohlídky a policisté primárně zaměřili na rychlostní silnici čísla I/11 spojující Opavu s Ostravou, a to v katastru obce Hrabyně. Za pomocí speciální techniky opavských dopravních policistů, dokumentačního a záznamového zařízení Letecké služby bylo za tři hodiny zjištěno a prokázáno celkem 86 dopravních přestupků, které byly s řidiči jednotlivých motorových vozidel řešeny a vyřízeny na místě v příkazním řízení (tedy blokově) nebo byly následně odeslány do správní komise Odboru dopravy příslušného Magistrátu města Opavy k dalšímu projednání a opatření.

Dopravně bezpečnostní akce stejného charakteru, tedy speciálně zaměřené na kontrolu dodržování ustanovení § 12 odst. 1 zákona číslo 361/2000 Sb. o silničním provozu (jízda v jízdních pruzích mimo obec) se na výše uvedeném místě v katastru obce Hrabyně konaly již na jaře letošního roku a také ve třech případech i v loňském roce, poněvadž problematika jízdy v jízdních pruzích patří mezi jednu z vyhlášených a stanovených priorit Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje v Ostravě v souvislosti s prováděnými silničními kontrolami a v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. I v následujících dnech, týdnech a měsících se bude v obdobných dopravně bezpečnostních i preventivních akcích pokračovat.

 

Krádež téměř osmdesát kusů stíracích losů v budově České pošty v obci Dvorce

Přibližně třicet minut po šestnácté hodině odpolední 13. září 2021 doposud neznámý pachatel v budově České pošty na ulici Opavské v obci Dvorce využil chvilkové situace, kdy se zdejší pracovnice otočila v souvislosti s výkonem svého zaměstnání a z poza poštovní přepážky odcizil celkem 75 kusů stíracích losů v různých nominálních hodnotách od sto do dvou set korun značek Černá perla, Rentiér a Čokoládový sen, vše v celkové hodnotě přes 18 tisíc korun. Tímto přečinem krádeže se nyní intenzivně zabývají policisté z Obvodního oddělení v Bruntále v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených stíracích losů, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 731 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Krádež kovového materiálu z areálu bývalého krnovského zahradnictví

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Krnově přijali oznámení o krádeži několika kusů kovových věcí, a to z areálu bývalého zahradnictví na ulici Brantické v Krnově. K tomuto přečinu krádeže došlo v blíže neustanovené době v průběhu letních měsíců letošního roku a doposud neznámý pachatel odcizil několik kovových dvoukřídlých vrat, kovové brány, kovové části zde instalovaného univerzálního soustruhu a kovové poklopy kanalizačních šachet, čímž poškozené právnické osobě z Prahy vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 80 tisíc korun. Celou záležitostí se nyní intenzivně zabývají policisté z Obvodního oddělení v Krnově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731.

 

Drahý výběr obuvi

Ostravští policisté přijali několik oznámení o krádežích kabelek, mobilů či peněženek, převážně při zkoušení obuvi v obchodě. Případy, u kterých dosahuje celková škoda téměř 50 000 korun, mají společného jmenovatele – 36letou ženu, kterou již kriminalisté obvinili. Všechny krádeže se odehrály v nákupních centrech v Moravské Ostravě. K první došlo v polovině července v prodejně obuvi. Žena si při zkoušení bot odložila batoh, který ponechala na krátkou chvíli bez dozoru. „Šikovností“ jiné osoby přišla kromě jiného o peněženku a platební kartu, ze kterých byly obratem uskutečněny výběry z bankomatu (v částce přesahující 15 000 korun). Další čtyři obdobné krádeže se odehrály v průběhu srpna – zákazníci se namísto svým osobním věcem věnovali výběru obuvi. Jedna žena přišla mimo jiného o peněženku a doklady, druhá o mobil a třetí rovnou o celou kabelku. Čtvrtým poškozeným je muž, kterému z odloženého batohu byla odcizena peněženka s doklady. Poslední případ se týká prodavačky prodejny s oblečením, která nahlásila, že došlo v nestřeženém okamžiku k odcizení mobilu odloženého v prostoru pokladny. Policisté z obvodního oddělení Ostrava – střed ve spolupráci s kriminalisty z 1. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Ostrava shromažďovali a vyhodnocovali u každého ohlášeného případu veškeré dostupné informace. Podezření, že skutky mají společného jmenovatele, se nakonec potvrdilo. Kriminalisté na základě zjištěných skutečností obvinili 36letou ženu z Ostravy pro přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Celková škoda byla vyčíslena na 48 000 korun. Obviněné, která byla v minulosti za obdobné jednání odsouzena, hrozí dle trestního zákoníku trest v rozsahu šesti měsíců až tří let. K jednání se v podstatě doznává, přičemž důvodem měl být nedostatek financí na jídlo, zábavu či kosmetické služby. Kriminalisté i nadále pokračují v úkonech trestního řízení.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice