18. 4. 2017

Nenechávejte věci v autě

Z pátku 14. dubna na sobotu 15. dubna v Moravské Ostravě rozbil dosud neznámý pachatel boční okno osobního auta, vnikl do něho a odcizil volně ležící kufřík s přístroji a doplňky pro vlasovou kosmetiku v celkové hodnotě ve výši 13 000,- Kč. Škoda poškozením vozidla byla vyčíslena na částku 1 500,- Kč. Pachateli krádeže hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Policisté veřejnost opět vyzývají, aby své věci nenechávali ve vozidlech, zvláště pak na viditelných místech. Může být jen otázkou okamžiku, kdy váš majetek změní majitele. Navíc v mnoha případech bývá škoda na poškozeném vozidle větší, než škoda na odcizeném majetku.

 

Vloupání do sklepa

V době od 25. ledna do 15. dubna tohoto roku dosud neznámý pachatel bez poškození překonal uzamčené vstupní dveře bytového domu v Ostravě – Hrabůvce, posléze také mříže před společnými sklepními prostorami a vloupal se do sklepní kóje. Zde odcizil v pytlích uschovanou obuv a oblečení v celkové hodnotě 29 000,- Kč. Za spáchání trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.

 

Alkohol nepatří za volant

Přestože každoročně jsou velikonoční svátky doprovázeny četnými dopravními kontrolami, také letos se „našli“ řidiči, kteří usedli za volant po požití alkoholu. V neděli 16. dubna ráno se o tom přesvědčili policisté ve Vratimově. V rámci běžného výkonu služby kontrolovali třiadvacetiletého řidiče. Dechová zkouška, které se mladík podrobil, byla pozitivní s hodnotou nad 1,5 promile. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice