18. 5. 2022

Objasnění krádeží měděného odpadu ze společnosti na Novojičínsku

V těchto dnech policejní komisař z Oddělení hospodářské kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně na základě vlastního poznatku zahájil trestní stíhání tří mužů ve věku 32, 42 a 54 let z Novojičínska a z Frýdeckomístecka pro spáchání přečinu krádeže ve formě spolupachatelství a přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak oba mladší muži v období od měsíce září roku 2021 do konce měsíce března roku 2022 jako zaměstnanci jedné z průmyslových společností se sídlem v Kopřivnici nejméně ve 30 případech odcizili ze svého pracoviště přibližně 480 kilogramů měděného odpadu (měděné špičky, měděné kabely). Tyto věci nejprve v místě svého zaměstnání ukryli a následně postupně odnášeli ven z areálu, a to ve svém oblečení nebo ve svým batozích a v příručních taškách. Odcizenou měď pak třetí pachatel, jako zaměstnanec výkupu sběrných surovin a kovů se sídlem na novojičínsku, po vzájemné dohodě legalizoval tak, že měděné odpady přijímal, přestože mu muselo být zřejmé, že vše pochází z trestné činnosti. Finanční prostředky za výkup mědi pak vyplácel buď na bankovní účty svých spolupachatelů, případně peníze vyplácel i tak zvaně „na ruku“ v hotovosti.

Svým protiprávním jednáním a chováním se všichni tři obvinění muži neoprávněně obohatili o finanční částku v celkové výši okolo 80 tisíc korun a o taktový to zisk se rovným dílem rozdělili. Peníze pak použili pro svou vlastní potřebu Výše uvedené osoby se při jednotlivých výsleších pod tíhou důkazů policistům doznaly a projevily zájem vzniklou škodu plně uhradit. Celá záležitost je nadále v intenzivním vyšetřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice