18. 8. 2022

Vraždy: Krajští kriminalisté v průběhu včerejšího dne obvinili dvě osoby ze zvlášť závažných zločinů vraždy.

K první tragické události došlo v Novém Jičíně v bytovém domě v úterý ve večerních hodinách. Obviněný 33letý muž měl po předchozí konzumaci alkoholu opakovaně napadnout 47letého poškozeného, který byl v bytě na návštěvě a způsobit mu bodnořezná zranění. Poškozený i přes poskytnutou pomoc zraněním na místě podlehl. Útočník z místa utekl a krátce po činu byl policisty zadržen. Po vystřízlivění byl obviněn vrchním komisařem ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

Druhý případ se udál v těchto dnech v Opavě mezi osobami bez přístřeší v  průmyslovém nevyužívaném objektu. Zde měla 52letá žena napadnout a způsobit bodnořezná poranění 30letému druhovi. Muže nalezli již bez známek života jeho známí. Podezřelou včera kriminalisté zadrželi a ještě ten den ji vrchní komisař obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

Oběma obviněným hrozí trest odnětí svobody ve výši od deseti do osmnácti let. V obou případech byly podány podněty k návrhům na vzetí osob do vazby.

 

Protiprávním jednáním 28letého muže se nyní zabývají novojičínští kriminalisté

 

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil úkony trestního řízení, které mají řádně prověřit a objasnit všechny skutečnosti důvodně nasvědčující tomu, že se 28letý muž z Novojičínska mohl pár minut po dvanácté hodině polední 17. srpna 2022 dopustit na ulici Štefánikové v Kopřivnici zvlášť závažného zločinu loupeže.

Jak bylo doposud zjištěno a prokázáno, tak shora jmenovaný muž měl kolem poledne uvedeného dne vstoupit do prodejny místního pekařství, kde si zakoupil a zaplatil láhev alkoholu, přičemž po chvíli namířil na poškozenou 50letou prodavačku pistoli a pronesl směrem k ní slovo „pokladnu“. Poškozená žena zůstala stát neschopna slova a v šoku z obavy o svůj život a zdraví, načež podezřelý muž následně pronesl dotaz „vypadalo to věrohodně?“, ukázal ženě v ruce držící kuličkovou pistoli a následně odešel neznámo kam. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, rovněž nebyla způsobena žádná hmotná škoda na majetku a celá záležitost je nadále v gesci policistů a kriminalistů z Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně.

 

 

Objasnění majetkové trestné činnosti 23letého muže z Opavska

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení ve Fulneku ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 23letému muži z Budišova nad Budišovkou, neboť tento měl v dopoledních hodinách 17. srpna letošního roku v obci Děrné využít chvilkové nepozornosti 72letého místního muže a měl mu odcizit finanční prostředky na hotovosti ve výši 14 tisíc korun. Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak 23letý muž byl u osoby seniorského věku na návštěvě a pomáhal mu na zahradě jeho rodinného domu, přičemž požádal o možnost použití WC v prostorách domu. V tomto mu bylo vyhověno, jenže podezřelý muž využil chvíli samoty a nepozornosti poškozeného, prohledal obytné prostoru domu a odcizil finanční prostředky na hotovosti. Celá záležitost je nadále v gesci fulneckých policistů v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty.

 

Žádosti o svědecké informace k dopravním nehodám na Opavsku

Patnáct minut po osmé hodině ranní 12. srpna 2022 došlo na ulici Dolní v obci Šilheřovice k dopravní nehodě mezi blíže neustanoveným osobním motorovým vozidlem (s největší pravděpodobností bílé barvy) a autobusem tovární značky Solaris Urbino, který řídil 38letý muž z Ostravy. Jak bylo dosavadním prošetřováním zjištěno, tak neznámá osoba jela neznámým automobilem v dané obci ve směru od Hlučína k hranicí s Polskou republikou, kdy v protisměru jel výše zmíněný dopravní prostředek hromadné přepravy osob. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou neměl jet neznámý řidič osobního vozu při pravém okraji komunikace, levou části vozu narazil do levé části autobusu, nezastavil a odejel neznámo kam ve směru na Polsko. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob s největší pravděpodobností nedošlo, v autobusu necestovali žádní pasažéři, orientační dechová zkouška u řidiče busu vyzněla negativně a celková hmotná škoda na majetku byla do současné chvíle vyčíslena na finanční částku ve výši 30 tisíc korun. Touto kolizní situací v dopravě se nadále intenzivně zabývá policejní inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě prap. Karel Matusiak a ten rád přijme jakékoli informace, které povedou ke zjištění neznámého řidiče blíže neustanoveného osobního automobilu. Vše je důležité pro řádné zadokumentování spisového materiálu a kladné poznatky lze sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 576 případně kdykoli na mobilní číslo opavských dopravních policistů 735 788 950.

Další dopravní nehodu, která se stala 12. srpna 2022, v současné době prošetřuje i prap. Bc. Lukáš Spáčil, který žádá o sdělení svědeckých informací na opavské policejní číslo 974 737 575 případně kdykoli na mobilní telefon policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě. Ve výše uvedený den okolo půl desáté dopolední řídil 54letý muž z Bruntálska nákladní motorové vozidlo tovární značky Scania s návěsem značky Schwarzmüller po okružní křižovatce mezi Opavou a městskými částmi Komárov a Kylešovice, kdy přijel od Kylešovic a chtěl jet na centrum města. Při jízdě po výše uvedeném kruhovém objezdu užil levého jízdního pruhu určeného pro jeho směr jízdy, přičemž při nájezdu narazil pravou zadní části návěsu do přední části vedle jedoucího osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia, které řídila 31letá žena z Opavy. Podle prvotních informací řidič nákladní soupravy o střetu nevěděl a pokračoval v jízdě, kdy byl řidičkou po chvíli dostižen a zastaven. Přesto výše uvedené ženě neustále uváděl, že žádnou nehodu nezpůsobil a poté odejel opět pryč. Celá záležitost je tak nadále v gesci opavských dopravních policistů a pro řádné zadokumentování spisového materiálu jsou velmi důležité informace přímých svědků dopravní nehody. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky následně vyzněly u obou řidičů negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 10 tisíc korun. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice