19. 1. 2015

V 76letech jej policisté vykázali z obydlí

Opakovaného hrubého násilí se měl dopouštět 76letý muž z Novojičínska vůči své 66leté manželce. Policisté jej vykázali ze společného obydlí. Nyní prověřují okolnosti tohoto domácího násilí, které má trvat více jak 6let. Poslední kapkou pro poškozenou ženu byl fyzický útok z 15. ledna. Za použití různých předmětů byla svým mužem opakovaně napadána, při nichž utrpěla zranění. Už odmítala trpět dlouhodobé útoky a těžké příkoří a tak se svěřila své kamarádce, která tuto skutečnost oznámila policistům. Agresivního seniora policisté při prověřování oznámení vykázali za společného obydlí na 10 dní. Týrané ženě poskytli informace a kontakt na intervenční centrum. Celou skutečnost prověřují s podezřením ze spáchání přečinu týrání osoby ve společném obydlí.        

 

Chytili jej při krádeži

Opakovaných krádeží se dopouští 22letý muž se svou 24letou sestrou. Naposledy je zadržela ochranka oderské prodejny v minulém týdnu, při krádeži potravin a drogerie. Zboží v hodnotě 350 korun si nedonesli. Po zadržení je předali oderským policistům. S ohledem na to, že byl zloděj již v minulosti pravomocně odsouzen, prověřují policisté jeho jednání s podezřením ze spáchání přečinu kradež. Jeho spolupachatelce, sestře udělili pokutu za spáchání přestupku proti majetku. 

 

Poškodil motorový vůz na železnici

K projevu svého kreslířského umu si vybral doposud neznámý sprejer železniční motorový vůz. Z pátku na sobotu 17.ledna nastříkal doposud neznámý sprejer černou barvou nápisy „NOEP“ na železniční vůz odstavený ve Štramberku. Poškozená firma vyčíslila předběžně vzniklou škodu na více jak 3 tisíce korun. Policisté tuto škodu na majetku prověřují shodně jako jiné podobné oznámení s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci. V minulém týdnu oderští policisté zahájili úkony trestního řízení proti 28 letému muži, který červeným značkovacím sprejem postříkal budovu na Masarykově náměstí v Odrách. Dalšího muže policisté zadrželi v závěru roku V Novém Jičíně. Ten zase opakovaně v několika případech poškozoval budovy v interiérech i exteriérech barevnými popisovači. K jeho dopadení pomohly také dohlížecí.

pomalovaný železniční vůz, foto PČR NJ

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice