19. 2. 2019

Vylákal mobilní telefon

Novojičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který měl v sobotu 16. února 2019, okolo 9:00 hodin, pod záminkou neodkladného telefonátu, vylákat od devatenáctiletého mladíka mobilní telefon. Následně po zapůjčení telefonu, pachatel mladíka udeřil do obličeje a z místa s telefonem utekl. Způsobená škoda byla vyčíslena na 7 tisíc korun. Pachatel se svým jednáním dopustil přečinu podvodu, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Vloupání do bytu

V pondělí 19. února 2018 přijali policisté z obvodního oddělení v Novém Jičíně oznámení o vloupání do bytu v Novém Jičíně. Neznámý pachatel se měl v době od 15. do 18. února tohoto roku vloupat přes vypáčené balkonové okno do bytu, odkud následně odcizil finanční hotovost a šperky. Způsobená škoda dosahuje téměř 90 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež, za které pachateli hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

 

Seděl na střeše auta

Sdělení obvinění pro trestné činy výtržnictví a poškození cizí věci si vyslechl 39letý cizinec. Ten měl dne 17. 2. 2019 krátce před 02.00 hodinou na jednom z parkovišť v Moravské Ostravě poškodit tři zaparkované automobily. Po vozech se měl pohybovat – chodit, ležet i sedět (po) či na automobilech. Tímto způsobem pak měl poškodit jak lak, tak způsobit prohlubeň na kapotě. Škoda na zaparkovaných vozech zn. BMW, Škoda Fabia a Alfa Romeo byla předběžně vyčíslena v částce vyšší jak 22 000 korun.

Muže, pohybujícího se na automobilech zaregistroval svědek. Na jeho výzvu k zanechání protiprávního jednání podezřelý nereagoval. Policisté byli přivoláni prostřednictvím tísňové linky. Hlídka podezřelého zadržela. Po shromáždění důkazů bylo zahájeno jeho trestní stíhání.

Obviněný se k činu doznal. Do Ostravy přijel za zábavou a po požití alkoholu se šel projít, neboť měla být krásná noc. Ke sledování oblohy pak měl zvolit střechu automobilu, na kterou se měl posadit. A sedícího muže na vozidle přistihla i přivolaná hlídka, která jej zadržela.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice