19. 3. 2012

Tři matky z Novojičínska neplní vyživovací povinnost

Stejně jako muži tak i ženy si neplní svou vyživovací povinnost na děti. V letošním roce prověřujeme hned tři případy žen, které na výživném dluží souhrnem téměř 100tisíc korun. Matkám za jejich jednání může soud udělit trest odnětí svobody v délce dvou let. Jsou podezřelé ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Za dva a půl měsíce letošního roku jsme vyšetřovali třiatřicet případů zanedbání povinné výživy. Oproti loňskému roku se jedná o poloviční pokles oznámených případů. Tři ženy ve věku 35, 43 a 45 let z Novojičínska jsou podezřelé z přečinu zanedbání povinné výživy. Nejmladší z trojice žen od února minulého roku do současné doby nepřispívá na svého nezletilého syna a dceru, i když jí tyto vyživovací povinnosti vyplývají ze zákona o rodině a rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně. Za uvedenou dobu dluží na výživném téměř padesát tisíc korun. Druhá žena z Nového Jičína za posledních osm měsíců dluží na alimentech částku přes dvanáct tisíc korun. I v tomto případě má vyživovací povinnost na syna a dceru, kterou si však řádně neplní. Pětačtyřicetiletá žena z Fulneku dluží na výživném částku šestnáct tisíc korun. Vyživovací povinnost na dceru neplní od října 2010 do současné doby. Na dceru má přispívat měsíčně částkou tisíc korun.

 

Vloupání do sázkové kanceláře

V průběhu noci z pátku na sobotu 17. března v Odrách, se vloupal doposud neznámý pachatel do sázkové kanceláře. Kancelář prohledal, a když odcházel tak s sebou odnesl finanční hotovost. Celkově na odcizených a poškozených věcech způsobil poškozené firmě škodu ve výši téměř 35 tisíc korun.

 

Havarované odcizené auto

Vozidlo zaparkované před domem v Ženklavě užíval doposud neznámý řidič, který s ním také havaroval. Prověřujeme oznámení poškozeného, kterému měl někdo odcizit jeho osobní vozidlo zn. Peugeot 309. V průběhu noci z 16. na 17. března využil zloděj toho, že majitel zanechal vozidlo neuzamčené. S vozidlem odjel směrem na Štramberk. V části Libotína havaroval. Vozidlo zcela zničil a z místa odešel. Jednání pachatele prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Za toto jednání může soud pachateli uložit trest odnětí svobody v délce 2 let.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice