19. 7. 2016

Hrozil manželce

Muž z Velkých Albrechtic měl opakovaně vyhrožovat své manželce újmou na zdraví.

Na zahradě u rodinného domu ve Velkých Albrechticích měl slovně vyhrožovat újmou na zdraví starší muž své manželce, které údajně opakovaně vyhrožoval slovy, že jí z hlavy udělá míček. K napadání mělo dojít v průběhu dvou dnů 16. července 2016 a 18. července 2016. Bílovečtí policisté nyní prověřují další okolnosti případu s podezřením ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování. Za toto jednání hrozí podezřelému muži trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Třikrát loupež

Během pouhé půlhodiny se měli dopustit dokonce ve třech případech zvlášť závažného zločinu loupeže dva muži ve věku 21 a 25 let. K sérii došlo dne 15. 7. 2016 v době od 23.30 hodin do 23.57 hodin v Ostravě Hrabůvce na různých ulicích. V prvém případě měl jeden z mladíků hlídat a druhý požadovat po krupiérovi herny vydání peněz za současné manipulace nožem. Poškozený však reagoval jiným způsobem, postavil se na odpor. Podezřelí se zalekli a z herny utekli bez „kořisti.“ Stejným výsledkem, tedy nulovým ziskem, skončila loupež u okénka občerstvení. V rukou podezřelého se opět ocitl nůž, se kterým se měl domáhat vydání peněz. Poškozená opět zareagovala informací, že přivolá policii a oba podezřelí z místa utekli. Zhruba po čtvrt hodině došlo u okénka večerky k identické situaci. Poškozenou podezřelý informoval o přepadení, s nožem vymáhal vydání peněz. Žena začala volat o pomoc, podezřelí z místa utekli. Po několika minutách byli oba zadrženi policisty a eskortováni na služebnu. Dále bylo zjištěno, že protiprávní jednání mělo začít již ve 23 hodin, kdy se měli muži společně pokusit vniknout do jedné z prodejen. Podezřelí se měli pokusit překonat dveře prodejny, poté co se jim záměr nedařil, z místa měli oba odejít. Nato mělo dojít k sérii tří loupeži. Po hodině a čtyřech skutcích byl výsledek identický, podezřelí protiprávním jednáním nezískali žádné finance.

Policejní komisař podal podnět ke vzetí obviněných do vazby, soudce vzal do vazby mladšího obviněného. Ten byl již v minulosti odsouzen pro přečin krádeže a zločin loupeže k podmíněnému trestu odnětí svobody, přičemž zkušební doba dosud neskončila. Aktuálně hrozí oběma trest odnětí svobody až na deset let.

Vyšetřování okolností události je na počátku. Žádáme svědky, kteří se v předmětné době (od 23. hodin do půlnoci 15. 7. 2016) nacházeli v Ostravě-Hrabůvce, v blízkosti kruhového objezdu ulic Dr. Martínka a Horní a zaregistrovali dva podezřelé muže, kteří se mohli dopouštět dalšího protiprávního jednání, aby nás kontaktovali na lince 158. Dále žádáme muže, který v uvedené době kontaktoval hlídku policie a sdělil jí klíčové informace k podezřelým, následně zadrženým policisty, aby nás rovněž kontaktoval na lince 158. Mohlo jít i osobu tzv. bez domova. Za pomoc svědkům děkujeme.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice