2. 10. 2020

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu na Novojičínsku

Chvíli po dvacáté hodině večerní 27. září 2020 řídil 24letý muž z Novojičínska osobní motorové vozidlo tovární značky BMW 530 D v obci Jeseník nad Odrou, a to ve směru od kruhového objezdu na obecní část Hůrka, přičemž při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal u zdejšího přilehlého domu smyk, vyjel vpravo mimo vozovku, přední části automobilu narazil do stromu a poté i do fasády domu. Při prováděném prošetřování a prověřování ze strany novojičínských policistů bylo u řidiče provedeno odborné měření dechovými zkouškami s naměřenými hodnotami přes 2,1 promile alkoholu v dechu. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob (řidič a jeho dva spolujezdci) nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 120 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Odcizení kabelky z nákupního vozíku v kopřivnickém supermarketu

Chvíli před patnáctou hodinou odpolední 29. září letošního roku doposud neznámý pachatel využil v prodejních prostorách supermarketu na ulici Nádražní v Kopřivnici chvilkové nepozornosti místní 57leté ženy a z nákupního vozíku jí odcizil volně odloženou kabelku s různými osobními doklady, s platebními kartami, s finančními prostředky a s dalšími osobními věcmi v celkové hodnotě téměř 6 tisíc korun. Tento přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizené kabelky, věcí, dokladů, platebních karet a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Silniční kontrola prokázala podnapilého řidiče osobního automobilu v Kopřivnici

Pár minut před jednou hodinou ranní 29. září letošního roku službu konající policejní hlídka z kopřivnického Obvodního oddělení při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala v Kopřivnici, v místní části Vlčovice řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Fabia, a to 29letého muže z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že shora uvedený muž je v podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 1,6 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v prověřování kopřivnickými policisty a novojičínskými kriminalisty pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Objasnění případu krádeže zboží v kopřivnické prodejně

Okolo sedmnácté hodiny odpolední 29. září tohoto roku 29letý muž z Novojičínska odcizil v prodejně oděvů a domácího zboží na ulici Štefánikové v Kopřivnici drogistického zboží v celkové hodnotě téměř 400 korun. Vše si uschoval pod tričko a při průchodu bez úhrady přes pokladní zónu byl osloven a zastaven majitelem prodejny a zároveň vyzván k vydání odcizeného zboží. Ve chvíli, kdy se pachatel protiprávního jednání majetkového charakteru s obsluhou prodejny držel za oděv a poté se přetahovali o zboží, tak mu část odcizených věcí vypadla, následně prudce strčil do majitele obchodu a utekl neznámo kam. Při útěku kopem nohy rozbil skleněnou výplň vstupních dveří prodejny a způsobil tak další hmotnou škodu na majetku ve výši 3 tisíce korun. Chvíli po výše uvedeném incidentu službu konající kopřivnická policejní hlídka zadržela podezřelého muže nedaleko místa činu a následně byl tento umístěn do novojičínské policejní cely. Výše uvedená záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů, zda se v daném případě jedná o přestupek proti majetku, nebo zda 29letý muž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán pro obdobnou trestnou činnost, čímž by se tak dopustil recidivy a přečinu krádeže.

 

Odcizení nářadí z rekonstruovaného bytu na ulici Komenského v Bílovci

V blíže neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 30. září a jedenáctou hodinou dopolední 1. října letošního roku se doposud neznámý pachatel dopustil v jednom z bytových domů na ulici Komenského v Bílovci přečinu krádeže tím, že se vloupal do rekonstruovaného a v současné chvíli neobydleného bytu, odkud odcizil nivelační laser značky Bosch s příslušenstvím, aku příklepové kladivo značky Dewalt žluté barvy s nabíječkou a s aku baterií, aku úhlovou brusku značky Makita modré barvy s nabíječkou a s aku baterií, čímž poškozené novojičínské právnické osobě tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 31 a půl tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Bílovci a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného stavebního nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bílovecké policejní číslo 974 735 701 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Případ krádeže zboží v novojičínské prodejně objasněn

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 27letému muži z Novojičínska, neboť tento měl chvíli po třinácté hodině odpolední 1. října tohoto roku odcizit v prodejně s drogistickým zbožím na ulici Masarykovo náměstí v Novém Jičíně dvě balení žiletkových břitů v hodnotě téměř jednoho a půl tisíce korun. S tímto zbožím následně prošel bez úhrady přes pokladní zónu, kde byl zadržen všímavým pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny a následně byl předán přivolané službu konající policejní hlídce. Lustracemi v dostupných evidencích bylo poté prokázáno, že se u 27letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který vykonal v srpnu letošního roku. Celá záležitost je nadále v prověřování novojičínskými policisty a kriminalisty a zjišťuje se i jeho případné další obdobné protiprávní jednání majetkového charakteru.

 

Žádost o svědectví k dopravní nehodě ze dne 31. července 2020 ve Frenštátě pod Radhoštěm

Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně por. Bc. Ondřej Raška i nadále zjišťuje a shromažďuje všechny důležité informace ke kolizní situaci v dopravě, která se stala chvíli před desátou hodinou dopolední 31. července 2020 na ulici U Nového světa ve Frenštátě pod Radhoštěm. V té době 63letý muž z Frýdeckomístecka řídil nákladní motorové vozidlo tovární značky Mercedes (speciální vozidlo na svoz odpadů) po zdejší místní komunikaci, kdy po naložení odpadu se podle všech doposud zjištěných skutečností rozjížděl dopředu a přitom měl levou přední části popelářského automobilu srazit zde jdoucí 68letou ženu z Novojičínska. Chodkyně měla přecházet bezprostředně před přední části vozu, a to ve směru od místního objektu bazénu ke zdejšímu rehabilitačnímu středisku, přičemž po nárazu upadla na zem a auto jí přejelo pravou nohu v oblasti kotníku. Žena tak utrpěla zranění těžšího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě-Porubě a s dobou léčení delší než šest týdnů.

V této souvislosti jsou pro řádné zadokumentování celého spisového materiálu velmi důležité další informace, které by bezprostředně prokázaly pohyb a chování chodkyně v silničním provozu (chůze u levého okraje vozovky, uprostřed vozovky nebo u pravého okraje vozovky) a jízdu či rozjíždění řidiče daného nákladního vozidla.

Jakékoli kladné poznatky k dané záležitosti, prosím, telefonicky volejte a sdělte na novojičínské policejní číslo 974 735 337 případně kdykoli na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice