2. 12. 2021

Vloupání do sklepních boxů v novojičínských bytových domech

Okolo půl páté ranní 28. listopadu letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Lužické v Novém Jičíně přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že se ve sklepních prostorách jednoho ze zdejších bytových domů po vypáčení dveří vloupal do sklepního boxu místního 77letého muže a odcizil saxofon stříbrné barvy značky Weiklang včetně zeleného přepravního kufru, čímž vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 9 tisíc korun.

Mezi desátou hodinou dopolední a čtrnáctou hodinou odpolední 1. prosince 2021 rovněž doposud neznámý pachatel spáchal přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže na ulici Bulharské v Novém Jičíně tím, že po vytržení petlice dveří ze zdi vnikl ve sklepních prostorách jednoho z bytových domů do sklepní kóje místní 37leté ženy a odcizil zcela funkční televizor značky Sencor o uhlopříčce 80 cm a dále hluboký plastový box s vánočními ozdobami, vše v celkové hodnotě bezmála 6 tisíc korun.

Oba výše uvedené případy protiprávního jednání majetkového charakteru nyní nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele nebo osob pachatelů, jakož i k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do příručního skladu u prodejny na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně

Mezi půl čtvrtou a sedmou hodinou ranní 28. listopadu 2021 doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně přečin krádeže tím, že po odstranění visacího zámku vnikl do příručního skladu u zdejší prodejny smíšeného zboží, přičemž z tohoto kovového boxu odcizil tři plastové přepravky s 35 kusy sladkého pečiva (koblihy, záviny, koláče) v hodnotě téměř 700 korun. Poškozené místní právnické osobě tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 900 korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice