20. 10. 2020

Objasnění majetkové trestné činnosti v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění všech skutečností nasvědčujících tomu, že se místní 27letý muž mohl dopustit zločinu krádeže, přečinu porušování domovní svobody a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak shora uvedený 27letý muž okolo páté hodiny ranní 12. října 2020 pootevřeným oknem vnikl do bytu místního 36letého muže v jednom z bytových domů na ulici K Nemocnici v Novém Jičíně. Při svém pohybu po bytě a při svícení ruční svítilnou probudil majitele bytu, přičemž následně z místa činu utekl i s odcizenou peněženkou, s finančními prostředky, s různými osobními doklady a s platební kartou, vše v hodnotě bezmála 2 tisíce korun.

Okolo jednadvacáté hodiny večerní 13. října 2020 se na ulici Resslové v Novém Jičíně vloupal přes výdejní okénko do prodejny rychlého občerstvení, odkud odcizil finanční prostředky na hotovosti, z lednice vytáhl potraviny různých druhů a množství, rozehřál si fritézu, přičemž však byl vyrušen příchozí zaměstnankyní a utekl neznámo kam. Tímto svým jednáním způsobil poškozené soukromé firmě celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši přes jeden tisíc korun.

Oba shora uvedené případy byly objasněny policisty z Obvodního oddělení v Novém Jičíně, kterým se výše jmenovaný 27letý muž plně doznal, kdy jeho případnou další obdobnou trestnou činnost nadále prověřují novojičínští kriminalisté.

 

Vloupání do kopřivnické prodejny s drogistickým zbožím

V přesně neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 15. října a osmou hodinou ranní 16. října tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Školní v Kopřivnici zločin krádeže tím, že po vypáčení okna se vloupal do prodejny s drogistickým zbožím, ze které odcizil finanční prostředky na hotovosti, řasenky, holicí strojky, náhradní žiletkové břity a parfémy různých značek a různého množství, čímž poškozeným fyzickým osobám a právnické společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 128 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zboží a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Odcizení trakčního vedení kolem železniční trati na Novojičínsku

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu krádeže, kterého se dopustili doposud neznámí pachatelé tím, že v době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 18. října a osmou hodinou ranní 19. října 2020 nejprve na dvou místech přerušili trakční vedení na železniční trati mezi obcemi Studénka a Jistebník, aby zbavili tuto část napětí a poté přestříhali toto vedení na několika dalších místech mezi jednotlivými stožáry a měděné dráty odcizili. Poškozené právnické organizaci tak způsobili celkovou hmotnou škodu na majetku v předběžné výši 280 tisíc korun. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného trakčního vedení, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Případ napadení soudního exekutora na Frýdeckomístecku

Frýdeckomístecký komisař Služby kriminální policie a vyšetřování zdejšího Územního odboru Policie České republiky v těchto dnech zahájil úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě, kterého se mohl dopustit 34letý muž z Frýdeckomístecka tím, že okolo třinácté hodiny odpolední 19. října 2020 na pozemku svého rodinného domu v okrese Frýdek-Místek, v úmyslu působit na výkon pravomoci úřední osoby v průběhu soupisu movitých věcí při exekučním úkonu, slovně napadl přítomného asistenta soudního vykonavatele a následně se zdviženýma rukama nad hlavou, ve kterých držel kladivo s dřevěnou rukojetí, mu vyhrožoval i fyzickým napadením a žádal jeho okamžitý odchod. Celá záležitost je tak nadále v prověřování ze strany frýdeckomísteckých policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice