20. 5. 2013

Spali, vykradli jim dům i auto

Majitelé domu spali, zloděj jim prohledal dům a odjel jejich autem i s věcmi. V pátek 17.5.2013 v časných ranních hodinách zjistili majitelé domu v Novém Jičíně, že jim někdo odjíždí s autem z garáže. Následně zjistili, že jim zmizela také elektronika a další věci. Celkově jim zloděj způsobil škodu za téměř půl milionu korun.  Zloděj vnikl do domu oknem, v době, kdy majitelé spali. Následně celý dům prohledal. S sebou si mimo vozidla odvezl také další elektroniku, peníze i doklady. V souvislosti s tímto případem pátráme po vozidle odcizeném vozidle Honda CR-V stříbrné barvy. Případ vyšetřujeme s podezřením ze spáchání přečinu krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněného užívání cizí věci.
Podobné případy jsme vyšetřovali naposledy v loňském roce. Jednoho zloděje jsme zadrželi s odcizeným vozidlem zn. Mercedes i s věcmi ve Frenštátě pod Radhoštěm, v druhém případě, v kterém byly odcizeny vozidla Škoda Octavia v Bartošovicích a VW Tuareg ve Štramberku pachatele také známe. Škodu Octávii jsme zajistili a vrátili majiteli. Po druhém dále pátráme. Tehdy nám při pátrání pomohly kamerové záběry zveřejněné v médiích. Získali jsme několik poznatků k možným pachatelům jednání. 
Obrana proti zlodějům tohoto jednání je možná ve vhodně zvoleném bezpečnostním zařízení s aktivními i pasivními prvky ochrany, které zloděje mohou odradit. Mezi ně patří zabezpečovací elektronika, a další mechanické ochranné prvky.  K samotnému vypátrání mnohdy pomohou také instalované kamerové systémy.
Důležité jsou také včasné informace poskytnuté policistům přímo na tel. linku 158. V neposlední řadě i informace z bezprostředního okolí mnohdy lhostejných sousedů.

 

Přijel na oddělení a naboural policejní auto

Původně přijel v sobotu (18.5.2013) večer 22letý muž oznámit na policejní oddělení v Kopřivnici podezření z protiprávního jednání. Vozidlo, kterým přijel, však dostatečně nezajistil, když z něj vystoupil, naboural zaparkované policejní vozidlo. Jeho chování bylo policistům podezřelé, proto jej vyzvali k dechové zkoušce na alkohol. Výsledek byl negativní, ovšem testem na přítomnost drog v těle neprošel. Výsledky krevních testů nám určí jaké drogy v sobě měl. Škoda na obou vozidlech byla předběžně vyčíslena na 7 tisíc korun. Věc prověřujeme jako dopravní nehodu. Za poslední období je to již druhý případ, kdy řidič pod vlivem omamných a psychotropních látek nezajistil vozidlo a boural. Prvním případem byl řidič dodávkového vozidla, který jel začátkem roku v protisměru na silnici od Příbora na Nový Jičín pod vlivem alkoholu.  Při policejním vyšetřování také nezajistil vozidlo a naboural do policejního auta.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice