20. 5. 2015

Byl přistižen v dětském pokoji, když kradl

Pro 32letého zloděje to nebyla první krádež provedená vloupáním. Přiznal se ke čtyřem. První krádež vloupáním provedl koncem měsíce dubna ve Sudénce. Krádeží věcí z výrobní haly způsobil majiteli škodu ve výši téměř 40 tisíc korun.  Za pár dní se tam vloupal znovu. V kanceláři firmy přespal. Když byl nad ránem vyrušen zaměstnancem firmy, utekl i s odcizenými věcmi za 500 korun. Další krádeže se dopustil dva dny poté opět ve Studénce z areálu firmy, kde před časem pracoval. Ze šatní skříňky bývalého spolupracovníka odcizil klíče od bytu. Pomocí těchto klíčů si jeho byt otevřel, vnikl dovnitř a kradl. Z obavy odhalení, utekl z bytu oknem i s odcizenými penězi a věcmi za téměř 100 tisíc korun. Poslední jeho zjištěnou trestnou činností je vloupání do rodinného domu v Příboře. Náhodně vybraný rodinný dům a pootevřené okno jej natolik lákalo, že do domu vnikl. V odpoledních hodinách 16. 5. 2015 v čase kdy byli majitelé domu na zahradě, jej celý prohledal. Když byl v dětském pokoji a hledal další věci, byl přistižen jedním z nich. Toho se snažil přemluvit, aby nevolal policisty, že mu odcizené věci vrátí. Při samotném výslechu se zadržený zloděj příborským policistům doznal ke krádežím, kterých se měl dopustit v předešlém období. Kradl prý proto, že přišel o práci. Část odcizených věcí prodal, některé věci policistům vydal a část policisté zajistili v zastavárnách. Získané peníze použil pro svou potřebu. Jeho jednání je prověřováno s podezřením ze spáchání přečinu krádež a porušování domovní svobody. Již v minulosti byl pravomocně odsouzen za trestné činy krádeže, s umístěním ve vězení. V jeho případě se tedy jedná o recidivu. S ohledem na tyto skutečnosti může očekávat také vyšší trest. V současné době je ve vazební věznici.

 

Příležitost dělá zloděje

Našla platební kartu i s PIN kódem, opakovaně z ní vybrala peníze. Platební kartu i s PIN kódem nalezla 60letá žena na chodníku ve Fulneku. Poškozený 87letý muž ji ztratil v měsíci únoru letošního roku. Nálezkyně si jí přisvojila a v období měsíce března až dubna jí použila k výběru hotovosti z bankomatů. Svým jednáním se dopustila přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže za což jí hrozí až 2 roky trestu odnětí svobody. Fulnečtí policisté měli při vyšetřování k dispozici fotografii podezřelé osoby. Vše nasvědčovalo tomu, že by se mělo jednat o osobu se vztahem na město Fulnek. V tom je utvrzovaly také opakované pokusy a výběry peněz z bankomatů. Ačkoli fotografie byla dosti nekvalitní, zjistili, že by se mohlo jednat o místní obyvatelku. Při podání vysvětlení se podezřelá ke krádeži v měsíci květnu doznala. Policistům uvedla, že byla v tíživé finanční situaci a takto získané peníze použila pro svou potřebu.  Výběry hotovostí způsobila 15tisícovou škodu poškozenému. Samotné výběry ukončila až blokace karty poškozeným a nevydáním platební karty terminálem při posledním pokusu.

 

Krade dál

Uložený trest ve výši 300 hodin obecně prospěšných prací není pro 36letého muže bydlícího ve Frenštátu pod Radhoštěm trestem.  Místo toho aby se napravil, krade dál. V měsíci únoru nabyl právní moci rozsudek soudu k provedení 300hodin obecně prospěšných prací muži, který se dopouštěl trestné činnosti.  V krádežích však pokračuje dále. Frenštátští policisté jej prověřují z minimálně dalších tří krádeží. V dubnu odcizil z prodejny potravin na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm zboží a bez placení odešel. Kamerový záznam jej zachytil a policisté jej poznali. Další krádeže se dopustil v areálu hotelu v Trojanovicích. Jízdní kolo v hodnotě přesahující 5 tisíc korun odcizil poškozenému majiteli. Poslední jeho zjištěnou krádeží je odcizení téměř 30 kusů čokolád různých značek v prodejně potravin. Jednou k jeho dopadení pomohl kamerový záznam, podruhé při krádeži kola jej odhalil sám poškozený, který od zloděje získal nazpět také své kolo a potřetí byl přistižen prodavačkou prodejny, kdy odcizené zboží vydal nazpět. S ohledem na předešlé právoplatné odsouzení a pokračování v trestné činnosti jej policisté prověřují ve zkráceném přípravném řízení s podezřením ze spáchání přečinu krádež.  Výši trestu mu určí soud.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice