20. 5. 2016

Neplní vyživovací povinnost

  • Novojičínští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu zanedbání povinné výživy, kterého se měl dopustit muž z Přerovska. Rozsudkem soudu mu byla stanovena vyživovací povinnost ke dvěma nezletilým dětem. Výživné měl uhradit jen v několika málo měsících, je důvodné podezření, že po dobu více než tří let však peníze k rukám oprávněné osoby nezasílal. Dluh na výživném přesáhl 30 000 korun.

 

  • Ze stejného přečinu, tedy zanedbání povinné výživy, je podezřelý muž z Novojičínska. Také jemu byla soudem uložena povinnost hradit výživné na dvě nezletilé děti. Dluh na výživném je v tomto případě vyčíslen na téměř 10 000 korun.

 

Pokud budou splněny podmínky, bude v obou věcech vedeno zkrácené přípravné řízení.

 

 

Odcizil stovky krabiček cigaret

Policisté pátrání po pachateli, který se vloupal tento týden do prodejny v obci poblíž Nového Jičína. Některé z věcí, které zřejmě plánoval odcizit, po vzetí z regálu ponechal na jiném místě v prodejně.   Odnesl si však například více než 300 kusů krabiček cigaret v hodnotě téměř 25 000 korun. Celková škoda na odcizeném zboží a poškozením objektu dosáhla 33 000 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže.

 

Vloupání do dvou desítek chatek

Policisté obvodního oddělení Kopřivnice prověřují informace a okolnosti vloupání do téměř 20 zahradních a takzvaných víkendových chatek a přilehlých objektů. Neznámý pachatel šel v zahrádkářské oblasti v podstatě od chatky k chatce. Majitelům byly odcizeny různé věci, zejména elektrické nářadí (pily, křovinořezy), ale také například přepravky s pivy. Předběžná škoda na odcizených věcech a poškozením byla prozatím vyčíslena na téměř 45 000 korun.

Policisté věc prověřují pro podezření z přečinů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice