20. 5. 2022

Uzavření územního pracoviště v Nošovicích

Ode dne 1. 6. 2022 dochází k uzavření územního pracoviště Nošovice Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj, odbor 2 Celní, oddělení 22.2 Celní, 739 51 Nošovice č. 155, (CZ570203).   

Nástupnickým útvarem bude kmenové pracoviště odboru 2 Celního – oddělení 21 – Celní, K Překladišti 948, 739 21 Paskov (CZ570201), na které budou převedeny kompletní agendy celního řízení (celní řízení, povolování v oblasti celnictví ve vymezeném rozsahu).

 

Dopravní nehoda motocyklisty na Opavsku

 

Patnáct minut po osmnácté hodině podvečerní 19. května 2022 řídil po silnici v obci Hořejší Kunčice 28letý muž z Opavska motocykl tovární značky Kawasaki bez přidělené registrační značky (jednostopý dopravní prostředek nebyl a není řádně přihlášen v evidencích motorových vozidel), a to ve směru na obec Nové Lublice, přičemž při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel vpravo mimo pozemní komunikaci do silničního příkopu a zde přední části svého stroje narazil do betonové propusti. Následně byl vymrštěn a odhozen na sloup přilehlého telefonního vedení. Při této dopravní nehodě utrpěl motocyklista zranění těžšího charakteru s nutností leteckého transportu helikoptérou do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Orientační dechová zkouška u něj provedena nebyla s ohledem na jeho zranění, byl však u něj nařízen odběr biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek a jedů. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 31 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě.

 

Nález munice pocházející z období 2. světové války u obce Chuchelná

Dvacet minut po šestnácté hodině odpolední 19. května 2022 na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 oznámil 40letý muž z Opavska, že před chvíli v lese na katastru obce Chuchelná nalezl nějaký podezřelý kovový předmět, který připomíná munici pocházející z období 2. světové války. Na místo byla ihned vyslána místně příslušná policejní autohlídka z Obvodního oddělení v Kravařích, která místo nálezu zajistila do příjezdu policejní pyrotechnika z Expozitury ve Frýdku-Místku. Ten následně řízeným odpalem zneškodnil ruský granát vzoru 42 a odvezl jej k totální likvidaci. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a nebyla rovněž nutná evakuace okolního obyvatelstva.

 

Vloupání do kočárkárny rýmařovského panelového domu

V blíže neustanovené době mezi jednadvacátou hodinou večerní 18. května a pátou hodinou ranní 19. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Příkopy v Rýmařově přečin krádeže tím, že po vypáčení dveří vnikl do místnosti společné kočárkárny v jednom ze zdejších panelových domů, ze které odcizil tři horská jízdní kola značky Rockrider šedé, šedé a černomodré barvy, elektrickou koloběžku značky Vega Masspeed, horské jízdní kolo značky Kenzel šedozelené barvy a horské jízdní kolo značky Olpran modrostříbrné barvy, čímž místním poškozeným fyzickým i právnickým osobám vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 40 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Rýmařově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či osob pachatelů, jakož i k nálezům odcizených jízdních kol, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na rýmařovské policejní číslo 974 731 751.

 

Silniční kontrola silně podnapilého cyklisty v obci Karlovice

Okolo jednadvacáté hodiny večerní 19. května 2022 službu konající policejní autohlídka z Obvodního oddělení ve Vrbně pod Pradědem prováděla dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v obci Karlovice, přičemž stavěla a kontrolovala zde jedoucího cyklistu, a to 74letého muže z Bruntálska. Odborným měřením dechovými zkouškami mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,2 promile alkoholu v dechu. Výše uvedený muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byla zakázána další jízda na jízdním kole do vystřízlivění a celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany vrbenských policistů. Spisový materiál bude následně postoupen podle věcné příslušnosti do správní komise pro projednávání přestupků příslušného obecního či městského úřadu.

 

Objasnění neoprávněných vstupů 28letého muže do obydlí poškozených osob

V těchto dnech komisař z Oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil trestní stíhání 28letého muže z Přerovska pro důvodné podezření z naplnění skutkových podstat přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním ze strany policistů z novojičínského Obvodního oddělení zjištěno a prokázáno, tak shora uvedený muž v ranních hodinách dne 18. května letošního roku neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů na ulici Sokolovské v obci Suchdol nad Odrou, kde se následně vloupal do přilehlé zahradní kůlny a z ní vynesl ven jízdní kolo v hodnotě 8 tisíc korun. Při tomto však byl vyrušen majitelem obydlí a okamžitě místo činu opustil, přičemž odejel na svém jízdním kole, které zanechal před výše uvedeným rodinným domem. Na svém jízdním kole se pak přesunul na ulici Záhumení v Suchdole nad Odrou, kde opět neoprávněně vstoupil na pozemek jednoho ze zdejších rodinných domů, avšak byl opět vyrušen majiteli a aniž by cokoli odcizil, utekl pryč. Po chvíli na téže ulici vstoupil na oplocený pozemek dalšího rodinného domu, následně vešel i do obytných prostor tohoto příbytku a z chodby odcizil dvě krabičky cigaret a fotoaparát, vše v hodnotě 3 a půl tisíce korun.

Po oznámení těchto případů se na místo dostavili nejen policisté z místně příslušného Obvodního oddělení v Novém Jičíně, ale také policejní psovod se služebním psem, který vypracoval tak zvanou pachovou stopu po polní cestě podél kolejiště ve směru ze Suchdolu nad Odrou do Hladkých Životic. Půl hodiny před polednem téhož dne byl 28letý muž policisty zadržen, přičemž k vypátrání pachatele protiprávního jednání a chování velkou mírou pomohl služební pes Saber a recidivistovi tak byla prokázána shora popsaná trestná činnost majetkového charakteru. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice