20. 7. 2017

Odcizil 24 litrů slivovice

Dosud neznámý pachatel v uplynulých dnech odcizil na Odersku 24 litrů slivovice. Devatenáct láhví, ve kterých se tento alkohol nacházel, si odnesl z dílny rodinného domu, do které se vloupal. Za krádež slivovice v hodnotě přesahující sedm a půl tisíce korun, hrozí pachateli v případě dopadení až dva roky za mřížemi.

 

 Padělal osvědčení o rekvalifikaci

Čtyřiadvacetiletý cizinec pobývající v České republice měl padělat osvědčení o rekvalifikaci v oboru manikúry a pedikúry. Toho, že se jedná o padělek, si všimla pracovnice jednoho z úřadů na Novojičínsku při kontrole podkladů k živnostenskému oprávnění. Muži za přečin padělání a pozměnění veřejné listiny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.  

 

Výzva policie

Dne 18. července 2017 v době kolem 09:05 hodin došlo v Ostravě – Vítkovicích, na ulici Místecká, v místě nájezdové rampy ulice Halasova, ve směru od Frýdku – Místku k dopravní nehodě. Na místě došlo ke střetu osobního motorového vozidla Opel, bíle barvy a motocyklu, přičemž došlo k poranění motocyklisty. Tímto žádáme případné svědky, kteří mohou přispět k objektivnímu posouzení okolností šetřené události, nechť nás kontaktují na kterékoliv služebně Policie České republiky, bezplatné lince 158 nebo na služební telefonní lince 974 725 254. Za případnou pomoc předem děkujeme.

 

Krádež

Ostravští policisté prověřují okolnosti krádeží a pátrají po pachatelích. Ke skutkům došlo dne 19. 7. 2017 mezi 17.00 a 18.00 hodinou v Ostravě. Desítek tisíc korun se zmocnil pachatel po rozbití okna vozu zn. VW. 56letý muž zaregistroval muže, který odjížděl od poškozeného automobilu na jízdním kole i s odcizeným zavazadlem. Později byla taška nalezena na jiném místě, ovšem bez financí. K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečiny krádež, poškození cizí věci i neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

 

Toaleta

Místem činu další krádeže se stala toaleta. 64letý muž odložil svou tašku v prostoru toalet, přičemž pachatel využil nepozornosti poškozeného a odcizil z jeho zavazadla peněženku s doklady a platební kartou. Škoda na majetku byla specifikována ve výši asi 2 200 korun.

 

Colours a policie

Po prvním festivalovém dnu lze zatím konstatovat identickou situaci jako v letech předchozích – v souvislosti s touto akci jsme započali prověřovat zejména majetková protiprávní jednání, zpravidla se jednalo o krádeže. Pachatelé využívají nepozornosti poškozených a zmocnili se jejich majetku. Jednalo se o krádeže kabelky, mobilního telefonu a peněženek, odloženého batohu. Dvakrát došlo k poškození zaparkovaných vozidel. Celkem jsme započali prověřovat pět trestných činů (většinou krádeží, dále neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, poškození cizí věci).

Neznámý pachatel využil při konání festivalu dne 19. 7. 2017 nepozornosti 40letého poškozeného a z jeho zavazadla, zavěšeného na rameni, mu odcizil peněženku s doklady, platebními kartami. Pomocí karet pak neznámý uhradil následně nákupy. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši téměř 1 500 korun.

Ze zadní kapsy kalhot cestou tramvají na festival odcizil dne 19. 7. 2017 neznámý 24letému muži mobilní telefon a peněženku s doklady, vstupenkou na festival a finanční hotovostí. Škoda na majetku (prvotní informace) přesáhla 11 000 korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice