20. 8. 2010

Muže přepadli u autobusové zastávky

Z loupeže jsou obviněni dva muži ve věku 24 a 44 let z Novojičínska. Podezřelá dvojice měla ve čtvrtek 19. srpna krátce po druhé hodině v noci před čekárnou autobusového nádraží v Novém Jičíně přepadnout a oloupit 63letého muže.

Pachatelé přistoupili zezadu k poškozenému, uchopili jej za ruce a povalili na zem. Na zemi na něj zaklekli a z kapes kalhot mu odcizili finanční hotovost v drobných mincích a cigarety. Z náprsní kapsy košile mu také odcizili finanční hotovost v bankovkách. Ke zranění přepadeného muže nedošlo. Krátce po činu byli oba pachatelé loupeže, kterou spáchali formou spolupachatelství, zadrženi a umístěni v policejních celách s návrhem na vzetí do vazby. V případě prokázaní viny jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let.


Vloupání do vozidla

Ve čtvrtek 19. srpna v odpoledních hodinách se neznámý pachatel vloupal do zaparkovaného vozidla v Mošnově. Pachatel na parkovišti před autobazarem rozbití okno vozidla Volvo a z něj odcizil kabelku, ve které se nacházela peněženka s finanční hotovostí, doklady, platební karty a další věci. Zloděj z vozidla také odcizil mobilní telefon Nokia v hodnotě dva a půl tisíce korun. Celková škoda odcizením a poškozením přesáhla částku 11 tisíc korun. Příborští policisté případ prošetřují pro přečiny krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.


Vandal postříkal fasádu domu

Celkovou škodu okolo deseti tisíc korun způsobil doposud neznámý pachatel v Novém Jičíně na ulici Suvorovova. Pachatel v době od 20. července do poloviny srpna letošního roku na stěny rodinného domu nastříkal sprejem modré barvy siluetu lidské hlavy o rozměru 140 krát 150 centimetrů. Novojičínští policisté po pachateli přečinu poškození cizí věci intenzivně pátrají.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice