21. 5. 2019

Loupeže

Kriminalisté ostravského 9. oddělení obecné kriminality, specializující se na odhalování násilné trestné činnosti, pátrají po zatím neznámém muži, podezřelém ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Policisté prověřují dva skutky, ke kterým došlo v Ostravě. Podezřelý užil vůči obětem násilí, aby se zmocnil financí ve dvou provozovnách. K prvnímu skutku došlo 11. 5. 2019 po 17 hodině v Moravské Ostravě. Muž 20leté zaměstnankyni provozovny hrozil užitím nože a újmou na zdraví či životě. Zmocnil se financí a z místa utekl. Další čin byl spáchán 13. 5. 2019 kolem 13.20 hodin v prodejně v Ostravě-Porubě. Muž zprvu předstíral zájem o zboží, vybral si oděv. Prodavačka byla poté, co otevřela pokladnu, fyzicky napadena (udeřena pěstí, později kopnuta). Muž se opět zmocnil peněz, 40leté ženě ještě pohrozil újmou na životě a místo opustil.

V průběhu prověřování policisté zjistili informace, které nasvědčují možné souvislosti mezi oběma skutky a nevylučují, že podezřelou je tatáž osoba. Kriminalisté zajistili také obrazové záznamy neznámého muže.

Jakékoliv informace svědků k identitě neznámého muže přijmeme na lince 158. Za pomoc děkujeme. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Škoda na majetku byla předběžně specifikována v částce, jež přesáhla 35 000 korun. Ke zranění obětí nedošlo.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice