21. 6. 2018

Útočili, pak se pochvalně poplácávali

Ostravští policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin ublížení na zdraví, kterého se dne 29. dubna 2018 v době kolem 00:15 hodin dopustili v Moravské Ostravě dva dosud nezjištění pachatelé.

První pachatel atakoval bez zjevných důvodů údery do oblasti hlavy osmnáctiletého poškozeného a následně v době kdy se poškozený již nacházel na zemi, tomuto šlápnul na kotník. Druhý pachatel fyzicky napadl stejně starého poškozeného údery pěstí do hlavy, své údery mimo jiné směřoval také na chrup poškozeného, čímž mu způsobil středně těžké poranění. V případě dopadení hrozí za uvedený přečin trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Začátek prázdnin – zvýšené dopravní kontroly  

Blížící se prázdniny skýtají radost pro děti a dospělé v podobě vytouženého volna a odpočinku. Ovšem hromadné „stěhování národů“, spočívající v přesunech nejen do vyhlášených evropských jižních letovisek, ale také na chaty a chalupy, sebou přináší zvýšený provoz na silnicích násobený možnou nesoustředěností spojenou s předchozími hektickými dny příprav a vyhlídkou na blížící se odpočinek. Tento letní „zmatek“ si každým rokem vyberou svou krutou daň v podobě dopravních nehod, mnohdy s těmi nejkrutějšími následky. Ze zkušeností minulých let policisté předpokládají, že prázdninové dny, hlavně přelom června a července, mohou být spojeny se zvýšeným počtem dopravních nehod a jistou mírou agrese v silničním provozu. Moravskoslezští policisté tuto léty ověřenou zkušenost neberou na lehkou váhu. V rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zvýší dohled nad bezpečností silničního provozu, a to od 22. června do 8. července. Kontroly budou probíhat ve vytipovaných dnech a na vytipovaných stanovištích na území celého Moravskoslezského kraje. V rámci avízované dopravně bezpečnostní akce budou policisté ve zvýšené míře kontrolovat převážně dodržování povolené rychlosti a způsobu jízdy, technický stav motorových vozidel, telefonování během jízdy. V jejich hledáčku bude také používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí. Zkrátka, zaměří se na důkladnou kontrolu obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice