21. 7. 2010

Kradl v domě, když majitelé spali

Policisté zadrželi 25letého muže, krátce po vloupání do rodinného domu ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Z pátku na sobotu 17. července, vnikl pachatel do domku, který prohledal a odcizil vše, co mu přišlo pod ruku. Ukradené věci naložil v garáži do zaparkovaného vozidla majitele domu a s vozidlem odjel. V ranních hodinách jej kontrolovali městští strážnici v Rožnově pod Radhoštěm. Jelikož se jim chování kontrolovaného muže ve vozidle zdálo podezřelé, přivolali své kolegy z místního obvodního oddělení. Ti muže následně předali frenštátským policistům, kteří jej umístili do policejní cely. V době umístění do policejní cely poničil jejich zařízení.

Policisté mu sdělili obvinění ze spáchání zločinu krádeže podle § 205 a přečinu porušování domovní svobody dle § 178 tr.zákoníku. Odcizením věcí a vozidla způsobil majiteli škodu ve výši více jak milion tři sta tisíc korun.

Státní zástupce, podal návrh na uvalení vazby, čemuž soud vyhověl.

Muž byl v minulosti již několikrát trestně stíhán pro svou majetkovou trestnou činnost. Naposledy byl uznán vinným, ze spáchání trestného činu krádeže, s trestem na dva roky odnětí svobody. V loni byl podmíněně propuštěn na svobodu se zkušební dobou 5 let.

Policisté jsou rádi, že se podařilo muže v součinnosti s rožnovskou městkou policií, s odcizenými věcmi zadržet a vrátit je majiteli.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice