21. 7. 2016

 

Zajištěny další střelné zbraně 

Kriminalisté moravskoslezského 1. oddělení obecné kriminality dnes pokračovali v úkonech trestního řízení a shromažďovali informace vedoucí k objasnění skutku, spáchaného v Ostravě. Jak jsme již včera po činu informovali, byly započaty výslechy svědků a přibráni znalci. Namátkou lze uvést znalce z oboru genetiky, daktyloskopie, balistiky. Vrchní komisař nařídil soudní pitvu zesnulého. Policisté dnes realizovali domovní prohlídku, při které zajistili mimo jiné také další nabité střelné zbraně a větší množství munice (stovky nábojů). Dlouhá střelná zbraň, kterou užil dne 20. 7. 2016 podezřelý ke střelbě, byla zajištěna již včera spolu se zhruba devadesáti náboji do této zbraně. V průběhu dnes provedené domovní prohlídky byly ovšem zajištěny i další náboje do této předmětné zbraně. Zajištěné stopy budou nyní zkoumat znalci. I nadále pokračujeme v konaných úkonech trestního řízení k objasnění všech okolností zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu a přečinu nedovoleného ozbrojování.

 

————————–původní TZ ze dne 20. 7. 2016—————————————————————-

 

Následek mohl být fatální

Dopoledne 20. 7. 2016 došlo v Ostravě ke zvlášť závažnému zločinu, při kterém užil 60letý podezřelý vůči poškozeným dlouhé střelné zbraně. Vykonavatel exekuce a nezúčastněná osoba utrpěli zranění, zasažen a zraněn byl i zasahující policista. Podezřelý muž byl eliminován policejní hlídkou, zraněním podlehl.

Na místě události jsme zajistili zhruba 90 nábojů, zřejmě připravených k použití. Náboje byly ve zbrani, další měl muž u sebe a ve své bezprostřední blízkosti. V době spáchání činu se na místě události, vyjma policistů a podezřelého, nacházelo asi deset osob. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem je pravděpodobné, že muž se k činu připravoval a zřejmý je ale i možný fatální následek na zdraví a životech přítomných osob, pakliže by zákrok policistů nebyl včasný i profesionální a reakce rychlá.

K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu a přečin nedovoleného ozbrojování. Zbraň muž držel nelegálně.

Kriminalisté nyní pokračují v úkonech trestního řízení, následovat budou výslechy zúčastněných osob, svědků. Pokračovat bude i ohledání místa činu, není vyloučeno zajištění dalších věcí důležitých pro trestní řízení. Kriminalisté do současnosti zajistili desítky stop. K objasnění některých skutečností byli přibráni znalci. I v příštích hodinách budeme nejen ve zmíněných úkonech pokračovat, abychom objasnili jednotlivé okolnosti události.

Doplnit lze také fakt, že svědek, po kterém jsme původně pátrali, sám kontaktoval policii, události přítomen nebyl.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice