21. 9. 2015

Kupil dům, potřeboval peníze na splátky tak pěstoval marihuanu

Není jediným v okrese, kterého novojičínští policisté v posledním období odhalili. Mimo něj v měsíci zjistili další. Někteří výrobci či dealeři již mají sděleno obvinění, na jiných případech kriminalisté nadále pracují.

Jedním z odhalených výrobců je 29letý majitel rodinného domu z Kunína. Ten měl v době policejního zásahu v pokoji svého domu funkční pěstírnu marihuany.  Za sledované a zjištěné období měl svému odběrateli dodat „zboží“ za více jak 80 tisíc korun. Další vypěstované rostliny byly na místě zajištěny v podobě sušin, či stále pěstěných rostlin. Sám v minulosti netrestaný, ženatý a zaměstnaný muž, ve své výpovědi uvedl, že potřeboval peníze na splátky pořízeného domu. A tato forma výroby mu zajistila další příjem. Další dva muži, kteří prodávali drogy na území města Odry a Kopřivnice, již sdělené obvinění mají. První z nich 42 letý dealer z Oder, dodával pervitin svým odběratelům za peníze, ale také jako „platidlo“ a to v případech, kdy sám neměl peníze a potřeboval zaplatit za provedené práce nasmlouvanému pracovníkovi.  Obviněný je z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami.  V průběhu prověřování policejní komisař zjistil ze svědeckých výpovědí, že drogu dodal odběratelům v téměř 30 případech v období roku 2014 až června 2015. Dalším obviněným je 31letý muž z Kopřivnice. Mezi jeho odběratele patřili mladí lidé z okolí. Prozatím je výslechy uživatelů potvrzeno na 50 případů prodání drogy pervitinu za období jednoho roku. Vše nasvědčuje tomu, že oba obvinění drogu překupovali a následně prodávali dalším uživatelům. Samotná čistota i účinek dodané drogy byla podle odběratelů pokaždé různá, co do barvy i následného účinku po aplikaci. Na několika dalších případech výrobců a dealerů drog stále novojičínští kriminalisté TOXI teamu pracují. Postupně shromažďují důkazy k jejich možnému potrestání před soudem.

pěstírny s pokyny zajištěné rostliny 2 zajištěné rostliny

Protidrogová prevence

Souběžně s vyšetřováním případů výroby či distribuce omamných a psychotropních látek realizujeme v letošním roce preventivně vzdělávací projekt pro ohrožené děti základních škol v okrese Nového Jičína. Přinášíme jim tak vhled a nezkreslené informace o příčinách, následcích a postizích spojených s jejich výrobou, držením a užíváním. Školy se stále mohou přihlásit k účasti v posledních volných termínech.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice