21. 9. 2016

Kompoty

Z násilím otevřených sklepních kójí si odnesl pouze ovocné zavařeniny. Ostatní věci v nich zanechal. Doposud neznámý „milovník“ zavařenin vnikl násilím do sklepních kójí více vchodového domu na ul. Školská čtvrť ve Frenštátě pod Radhoštěm. K samotnému vloupání i krádeži si vybral období odpolední či noční doby z 19. na 20. 9. 2016. S téměř 30 sklenicemi kompotů následně odešel.   Poškozeným vlastníkům způsobil odcizením a zničením zámků škodu ve výši 3 tisíc korun.

 

Pokácel a odcizil

Z přečinu krádež je podezřelý doposud neznámý pachatel, který dne 10. 9. 2016 v době od 08.00 hod. do 15.00 hod. v lesním porostu katastrálního území Heřmánky vytěžil celkem 6 kusů vzrostlých stromů smrku o objemu 5 m3, které byly spolu s dalšími stromy pokáceny předešlého dne a zanechány na parcele pro pozdější vytěžení. Poškozený vyčíslil předběžnou škodu na 9.000 korun. Informace k možnému pachateli zjišťují oderští policisté na telefonním čísle 974 735 741.

 

Dopravní nehoda tří vozidel

Úterní dopravní nehoda tří vozidel v Hodslavicích se obešla bez vážnějších zranění. Stojícího odbočujícího vozidla Š Felicie si na poslední chvíli všiml řidič Fordu Mondeo jedoucím ve stejném směru. Svou přední části do něj zezadu narazil, načež jej odmrštil do protisměru ve stejnou chvíli, kdy projížděl další automobil Škoda Octavia a obě vozidla se vzájemně střetla. Novojičínští dopravní policisté zajistili místo dopravní nehody, provedli u všech účastníků dechovou zkoušku. U jednoho z řidičů naměřili alkohol s hodnotou do 0,5 promile. Dva dětští účastníci-spolucestující byli předáni do péče lékařů. K vážnému zranění nedošlo. Škoda na vozidlech přesáhla půl milionu korun. Únik provozních kapalin řešili hasiči. Na místě byl částečně od 12 do 14:30 hodin omezen provoz. Okolnosti i přesný průběh nehody nadále vyšetřují dopravní policisté.  

dopravní nehoda Hodslavice, foto PČR (2)dopravní nehoda Hodslavice, foto PČR (3)dopravní nehoda Hodslavice, foto PČR (1)

 

Krádeže

 

Cestou z restaurace, mezi druhou a třetí hodinou dne 18. 9. 2016, zaregistroval 41letý muž nezvyklou situaci. Uvnitř jedné z ostravských prodejen stál u pokladny muž, který vkládal balení cigaret do tašky. Vzhledem k uvedené noční době svědek usoudil, že muž v prázdné prodejně zřejmě nerealizuje inventuru, nýbrž jde zřejmě o pachatele krádeže. I vrátil se do restaurace, kde další osoba disponující telefonem, informovala o uvedené situaci policisty na tísňové lince. Komunikaci však zaregistrovali další návštěvníci provozovny, kteří se spolu s všímavým svědkem vydali na místo činu. Poté, co je podezřelý spatřil, prostor se snažil opustit, leč marně. Byl zadržen a předán policistům, kteří dorazili na místo.

Policisté shromáždili důkazy, na jejichž základě pak ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 34letého muže pro přečiny krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Muž byl přitom v posledních letech odsouzen, trest odnětí svobody vykonal v dubnu roku 2015. Aktuálně je opět podezřelý z celkem devíti skutků spáchaných v prvních devíti měsících tohoto roku v Ostravě-Porubě a Ostravě-Pustkovci. Celková škoda byla (dle zatím dostupných informací) specifikována ve výši asi 100 000 korun (dosud neobjektivizována znalcem). Vyjma zmíněného protiprávního jednání, při němž byl podezřelý zadržen (po vniknutí do zajištěné prodejny měl odcizit cigarety za víc jak 7 000 korun a způsobit škodu na majetku v předběžně stanovené výši přesahující 8 000 korun), se muž měl dopustit i  dalších krádeží. Vniknout měl do různých vozů a odcizit v nich odložené či umístěné věci – namátkou lze uvést odložené ošacení, zavazadlo s obuví a oděvem, kamery, autorádio…Jindy měl vniknout do sklepa a odcizit pánské jízdní kolo. Majitel jeho cenu předběžně stanovil ve výši asi 20 000 korun. Muž měl vniknout rovněž do kanceláře a odcizit notebook a mobilní telefon. V březnu se měl zmocnit zaparkovaného vozu zn. Opel. Pachateli krádeže hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice