22. 11. 2010

Někteří řidiči jsou nepoučitelní

Odry – Během dvou hodin policisté odhalili sedmnáct opilých řidičů.

V pondělí 22. listopadu ráno si devět novojičínských dopravních a čtyři oderských policistů zaměřili na řidiče, kteří projížděli tentokrát silnicemi na Odersku.

Během necelých dvou hodin policisté odhalili sedmnáct opilých řidičů. Důvod kontroly byl dán, tak jako při stejné akci z minulého týdne v Novém Jičíně – Žilině, narůstajícím počtem opilých řidičů v silniční dopravě. Během pouhých dvou hodin zjistili sedmnáct podnapilých řidičů, u tří z nich naměřili více, jak jedno promile alkoholu za což budou projednávání v trestním řízení. Největší hodnota s výsledkem 1,84 promile alkoholu byla u 40letého řidiče osobního vozidla Opel Vectra. Druhý nad promili byl dvaačtyřicetiletý řidič vozidla Ford Tranzit, který nadýchal policistům hodnoty 1,25 a opětovná s výsledkem 1,13 promile alkoholu. Další 47letý řidič vozidla Fiat Punto měl výsledky 1,23 a 1,24 promile alkoholu. Většina kontrolovaných řidičů uvedla na svojí obhajobu, že se jedná o zbytkový alkohol.

Jen za letošní rok jsme na Novojičínsku zjistili průměrně dva řidiče, kteří před jízdou požili návykové látky. Jak je vidět, ani vysoké sankce za porušení zákona je od pití neodradí.

Další podobné kontroly mohou řidiči na našich silnicích očekávat několikrát ještě do konce roku. Většinou by se měly zaměřit jak na řidiče pod vlivem alkoholu, tak na konkrétní přestupky. Například na kontrolu rychlosti, technického stavu aut, používání bezpečnostních zádržných systémů a správné používání dětských autosedaček.


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice