22. 11. 2017

Poškození laku vozidla

Novojičínští policisté pátrají po vandalovi, který v Novém Jičíně na ulici Dvořákova nanesením transparentního laku, poškodil metalický lak přední kapoty osobního vozidla značky Ford. K tomuto poškození mělo dojít v době od 5. do 11. listopadu tohoto roku. Způsobená škoda je předběžně odhadnuta na 15 tisíc korun. Pachatel se svým jednáním dopustil přečinu poškození cizí věci, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Krádež pily

Příborští policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinů porušování domovní svobody a krádeže. Dosud neznámý pachatel vnikl v době od 8. do 18. listopadu 2017 do kotelny rodinného domu a z této odcizil motorovou pilu značky Husqvarna. Majiteli tak způsobil škodu ve výši 10 tisíc korun. Policisté po pachateli intenzivně pátrají.

 

Krádež

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 20leté ženy pro trestný čin krádeže. Podezřelá měla po předchozí domluvě se zatím neustanovenými podezřelými, minimálně dvakrát nezaúčtovat část zboží. Konkrétněji neměla pokladní zákazníkům v jedné z ostravských prodejen zaúčtovat několik lahví dražšího alkoholu. Celková škoda na majetku přesáhla částku 6 200 korun. Ke skutku došlo dne 31. 7. 2017 po 14 hodině v Ostravě. Protiprávní jednání však neuniklo pozornosti pracovníků bezpečnostní služby. Bylo zjištěno, že zaúčtována byla jen část nákupu. Pokladní se posléze k činu doznala a svého jednání litovala.

 

Ze staré školy

Sdělení obvinění pro trestné činy krádeže a poškození cizí věci si vyslechl 40letý muž. Opakovaně byl přitom odsouzen, poslední trest odnětí svobody vykonal v prosinci 2016. Znovu je však muž podezřelý z celkem 11 skutků, spáchaných v době od 2. 9. 2017 do 19. 10. 2017 v Moravské Ostravě. Muž měl vnikat do zaparkovaných automobilů a odcizit různé věci. V několika případech se měl zmocnit i autorádií (což v současnosti není častý předmět zájmu těchto pachatelů, specializujících se na uvedenou trestnou činnost). Spektrum odcizených věcí bylo velmi široké – od ošacení, obutí, k elektronice – navigacím, telefonům, tabletu, notebooku, fotoaparátu… V jednom případě měl podezřelý odcizit poté, co vnikl do vozu, autobaterii. V dalším měl auto „jen“ prohledat. Škoda na majetku byla předběžně vyčíslena ve výši přesahující 210 000 korun. Do automobilů měl muž vnikat jak překonáním zámků, tak rozbitím oken. Kriminalisté shromažďovali informace k osobě, načež byl zjištěn konkrétní podezřelý. Muž doznal, že k překonání zajištěných vozidel měl užít šroubováku. Aktuálně tedy tomuto podezřelému hrozí další trest odnětí svobody až na pět let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice