20. 12. 2016

Reakce PČR na útok v Berlíně.

Policie ČR ještě v průběhu noci zintenzivnila stávající bezpečnostní opatření. Ještě v průběhu noci zvýšila Policie ČR svou činnost v souvislosti s útokem, ke kterému došlo ve včerejších večerních hodinách v Berlíně. Nastavená bezpečnostní opatření, která zejména spočívají ve zvýšené hlídkové činnosti na místech s vyšší koncentrací osob, jsou nyní o to intenzivnější.

Prvotní zvýšená bezpečnostní opatření jsme nastavili v Praze, kde se již v průběhu noci do ulic vydali policisté vyzbrojeni, mimo jiné, dlouhými zbraněmi. Od dnešních ranních hodin se zvýšená bezpečnostní opatření dotknou také dalších míst napříč Českou republikou. Na tomto postupu se ve večerních hodinách shodl policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý spolu s panem ministrem vnitra Milanem Chovancem.

Policie ČR intenzivně spolupracuje při získávání informací s německými kolegy cestou mezinárodní policejní spolupráce a také Národního kontaktního bodu pro terorismus. To, zda se případně nastavená bezpečnostní opatření změní, bude záležet také na informacích, které případně zazní na svolané zpravodajské skupině. V tuto chvíli jakékoliv informace o případném hrozícím nebezpečí pro Českou republiku nemáme. Nezměněn také v tuto chvíli zůstává vyhlášený první stupeň ohrožení terorismem.

 

Krádež v nočním klubu.

Policisté z Frenštátu pod Radhoštěm prověřují odcizení finanční hotovosti v nočním klubu. Policisté z Frenštátu pod Radhoštěm zahájili úkony trestního řízení ve věci krádeže. V sobotu neznámý pachatel blíže nezjištěným způsobem vnikl do objektu místního nočního klubu. Z volně odložených kalhot a bundy v pokoji s vířivkou odcizil finanční hotovost převyšující 35 tisíc korun. Policisté po pachateli intenzivně pátrají. Trestní zákoník stanoví za tento čin trest odnětí svobody až na dvě léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Zloděj se vloupal do šaten zimního stadionu.

Na zimním stadionu v Kopřivnici způsobil zloděj škodu převyšující 50 tisíc korun. Neznámý pachatel v sobotu ve večerních hodinách násilím vnikl do šatny na zimním stadiónu v Kopřivnici a z odložených oděvů osmi sportovců odcizil finanční hotovost, platební karty, osobní doklady a mobilní telefony. Svým jednáním způsobil škodu přesahující 50 tisíc korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za toto jednání hrozí pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice