22. 2. 2022

Dopravní nehoda řidiče osobního automobilu s těžkým zraněním chodkyně ve Frenštátě p/R.

Deset minut po čtrnácté hodině odpolední 21. února 2022 řídil 41letý muž z Prahy osobní motorové vozidlo tovární značky Lancia Delta po ulici Rožnovské ve Frenštátě pod Radhoštěm, a to ve směru na Rožnov pod Radhoštěm, přičemž na vyznačeném přechodu pro chodce u zdejší autobusové zastávky s největší pravděpodobností zcela přehlédl 63letou místní ženu, která přecházela vozovku z pravé strany z pohledu řidiče k ulici Sídliště Beskydské. Na přechodu pro chodce tak došlo ke střetu přední části automobilu s tělem chodkyně, k jejímu pádu na zem, čímž žena utrpěla zranění těžšího charakteru s nutností leteckého transportu helikoptérou k lékařskému vyšetření a ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši několika stovek korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče vozu negativně a v dané záležitosti byly zahájeny úkony trestního řízení pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Odcizení dvou elektrických kol ze sklepa bytového domu na ulici Sladkého v Opavě

V blíže neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 19. února a osmou hodinou ranní 20. února letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Sladkého v Opavě přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho ze zdejších bytových domů a následně se vloupal do sklepních prostor tohoto obydlí, odkud odcizil elektrické kolo značky Crusis šedo-zelené barvy a další elektro kolo značky Calis šedo-černo-fialové barvy s aku bateriemi, čímž poškozeným manželům vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 90 tisíc korun. Tímto protiprávním jednáním majetkového charakteru se po oznámení okamžitě začali zabývat a nadále tento skutek prošetřují a prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených jízdních kol, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Objasnění krádeže jízdního kola od supermarketu na ulici Těšínské v Opavě

V těchto dnech policisté z opavského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 30letému muži z Opavska, neboť tento měl okolo čtrnácté hodiny odpolední 15. února tohoto roku odcizit od budovy nákupního centra a supermarketu na ulici Těšínské v Opavě volně odstavené a neuzamčené pánské horské jízdní kolo, čímž poškozené 48leté místní ženě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 5 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru objasnili policisté z Obvodního oddělení v Opavě na základě místní a osobní znalostí této trestné činnosti, daného prostředí a na místě činu často se vyskytujících osob, přičemž lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u 30letého muže jedná o recidivu. V posledních třech letech byl totiž za přečin krádeže pravomocně odsouzen a potrestán trestním příkazem Okresního soudu Opava k trestu obecně prospěšných prací o výměře 150 hodin, které doposud nevykonal. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských kriminalistů.

 

Neoprávněné vniknutí na zahradní parcely v krnovské zahrádkářské osadě

Mezi osmou hodinou ranní 20. února a třináctou hodinou odpolední 21. února 2022 doposud neznámý pachatel spáchal v zahrádkářské kolonii zvané „Horní předměstí“ v Krnově přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na tři řádně oplocené soukromé pozemky, a to vždy po předchozím poškození celistvého plotu, které prohledal a odkud odcizil volně odloženou litinovou vanu, čímž poškozeným fyzickým osobám vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 6 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Krnově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizené věci, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice