22. 2. 2023

Požár v Paskově s úmrtím dítěte

Prvotní informace k odpolednímu (cca v 14:40 hodin dne 22.2.2023) tragickému požáru v bytě jednoho z činžovních domů v obci Paskov na Frýdeckomístecku, při kterém došlo k úmrtí nezletilé osoby. Frýdeckomístečtí kriminalisté v této chvíli intenzivně prověřují všechny okolnosti, které vedly k odpolednímu tragickému zahoření pokoje v jednom z bytů na ulici Bělské v obci Paskov. Při tomto požáru zemřelo 4leté dítě, 36letá matka a další 2leté dítě bylo transportováno do ostravského nemocničního zařízení k lékařskému vyšetření a ošetření. Z předmětného bytového domu bylo v době hasících a záchranářských prací evakuováno celkem 6 osob. Tato evakuace osob – obyvatel již byla ukončena a na místě se stále nacházejí policejní hlídky i vyšetřovatelé a nadále se provádějí prvotní nutné procesní úkony.

 

Minulý týden proběhlo několik dopravních akcí 

Minulý týden se policisté ze služby dopravní i pořádkové policie zaměřili z hlediska bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na kontrolu, zda řidiči neusedli pod vlivem alkoholických nápojů a jiných návykových látek a na rychlost jízdy vozidel. První oblast byla primární u jedné dopravní akce, rychlost pak stěžejní u dvou akcí. Vždy se jednalo o akce jednodenní, kdy však policisté věnovali svou pozornost také na dodržování všech pravidel silničního provozu a všemi účastníky silničního provozu. Policisté zaznamenali rozličná porušení dopravní předpisů. Například, v pětimístném osobním vozidle cestovalo celkově 6 osob, nikdo neužil bezpečnostní pásy. Jednu z vyšší rychlosti jízdy, nežli je povolena, zaznamenali policisté na Frýdecko-Místecku – řidič jel rychlostí 162 kilometrů v hodině v místě, kde je povolena „90“.

Souhrnné výsledky za všechny tři dny: Policisté zkontrolovali 3 698 vozidel. Zjistili celkem 851 dopravních přestupků, z nichž 836 z nich vyřídili v příkazním řízení (v souhrnné výši přes 500 000 korun). Příslušnému správnímu orgánu oznámili zbývajících 50 přestupků. Při pohledu na konkrétní porušení dopravních předpisů zjistíme, že 12 řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholických nápojů. U 311 řidičů zaznamenali policisté překročení povolené rychlost jízdy. Bezpečnostní pásy nepoužilo nebo nebylo užito zádržného systému ve 43 případech. Policisté zaznamenali rovněž 159 řidičů držících při jízdě v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení. Bez takzvané dálniční známky (tedy bez uhrazení časového poplatku) užili zpoplatněný úsek komunikace 54 řidičů. Nevyhovující technický stav mělo 72 vozidel. Cyklisté se dopustili celkově 3 přestupků a chodci 16 přestupků.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice