22. 4. 2016

Obviněn z loupeže, hrozí mu až deset let odnětí svobody

Novojičínští kriminalisté obvinili 23letého muže ze zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Obviněný se měl skutku dopustit v neděli minulého týdne. V brzkých ranních hodinách se připojil k téměř stejně starému muži, který procházel parkem v Novém Jičíně. Po pár slovech ho měl chytit za oděv a požadovat peníze. Posléze ho strhl na zem a donutil k vydání mobilního telefonu a dalších věcí, včetně platební karty. Navíc, pod pohrůžkou užití nože chtěl poškozeného přinutit, aby s ním šel k bankomatu a vybral finanční hotovost. Napadenému se podařilo utéct, podezřelý byl na místě zadržen. Hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až deset let. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

 

Podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 22letý muž z Opavska. Dnes před čtvrtou hodinou ranní řídil osobní motorové vozidlo ve Fulneku. Měl přejet do protisměru a následně, mimo komunikaci, narazit do dopravní značky. Policisté při řešení nehody zjišťovali také, zda není řidič ovlivněn alkoholickými nápoji. Přístroj ukázal hodnotu přesahující 2 promile alkoholu v dechu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, hmotná škoda na dopravní značce dosahuje jednoho tisíce korun. Muži hrozí za uvedené jednání trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Policisté zjistili podezřelého z krádeže

Policisté obvodního oddělení Příbor sdělili dnes podezření z přečinu krádeže 31letému muži z Kopřivnice. Muž měl počátkem dubna v prodejně v Příboru odcizit několik šamponů v hodnotě přesahující 900 korun a projít bez zaplacení pokladnami. Nereagoval na výzvy ostrahy prodejny a utekl. Policisté muže dohledali. Ve věci bude vedeno zkrácené přípravné řízení.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice