22. 5. 2012

Pes pokousal muže

Novojičínsko – Labrador měl pokousat muže, který bránil svého psa. Frenštátští policisté prošetřují okolnosti případu pokousaní muže psem, ke kterému došlo v polovině dubna letošního roku ve Frenštátě pod Radhoštěm. K události mělo dojít v úterý 17. dubna krátce před desátou hodinou dopoledne. Sedmačtyřicetiletý muž šel na procházku se svým psem rasy zlatý retrívr. V té době místem pobíhal další pes, který utekl otevřenou branou ze zahrady rodinného domu. Jednalo se o psa rasy labrador. Následně došlo k napadení mezi psy. Když muž bránil svého čtyřnohého miláčka, došlo k jeho pokousání. Útočící pes mu měl způsobit otevřenou ránu na pravé ruce a místy ztrátu kožního krytu s celkovou délkou rány 15 centimetrů. Doba léčení měla trvat v rozmezí 4 až 8 týdnů. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení k prověření a objasnění všech skutečností nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin ublížení na zdraví z nedbalosti. Podezřelou osobou je jednačtyřicetiletá majitelka labradora.

 

Naftový upír

Novojičínsko – Z nákladních vozidel zmizelo přes 600 litrů nafty. Další dva případy krádeží pohonných hmot z nákladních vozů řeší policisté na Novojičínsku od počátku týdne. V Novém Jičíně odcizil neznámý pachatel v době od 19. do 21. května 150 litrů nafty poté, co vypáčil víčko nádrže u nákladního vozidla Tatra, které parkovalo v areálu firmy na ulici Svatopluka Čecha. Odcizením nafty a poškozením víčka a nádrže způsobil majiteli škodu ve výši přes 22 tisíc korun. Ve stejné době vnikl neznámý pachatel do oploceného areálu pily v obci Fulnek, části Vlkovice. Ze dvou nádrží zaparkovaného nákladního vozidla Scania odcizil celkem 500 litrů nafty. Při krádeži pachatel poškodil dvě víčka nádrží. Krádeží způsobil pachatel škodu téměř 2o tisíc korun. Další škoda za téměř pět tisíc korun vznikla poškozením. Všechny tyto případy prověřujeme pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci.

 

V podroušeném stavu tropil výtržnosti

Dvaadvacetiletý mladík je prošetřován pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a přečinu poškození cizí věci. Na konci minulého týdne (18.5.) měl ve večerních hodinách na ulici Kostelní v Odrách poškodit vstupní dvoukřídlové dveře do chodby domu. Mladík dvěma kopy poškodil vstupní dveře do chodby domu, kde také sídlí Městská policie Odry. Těmito kopy se mu podařilo uzamčené dveře otevřít. Následně vnikl do chodby domu, ze které vyhodil hliníkový reklamní poutač Oderského muzea. Vzápětí jej hodil zpět do chodby domu. Přitom došlo k poškození vstupních protipožárních dveří do prodejny zlatnictví a samotného reklamního poutače. Dosavadním prověřováním bylo zjištěno, že svého protiprávního jednání se dopustil z důvodu toho, že strážníci odvezli jeho kamaráda na protialkoholní záchytnou stanici do Opavy pro jiný delikt a on si myslel, že se ještě nacházejí na stanici. Způsobena škoda byla předběžně vyčíslena na částku šest tisíc korun.

 

Krádež stroje přes 700 tisíc korun

V noci na 19. května odcizil neznámý pachatel v Odrách, část Tošovice multifunční zemědělský stroj. Jednalo se o traktor ANTONIO CARRARO TRX 9400 ERGIT v hodnotě 700 tisíc korun, který byl zaparkován v areálu místního zábavního střediska. Pachatel rovněž z vedle zaparkovaného nákladního motorového vozidla Tatra odcizil 180 litrů motorové nafty. To mu zřejmě nestačilo a ze zaparkovaného traktoru New Holland T5060, po přeříznutí palivové hadice u bloku motoru, odcizil dalších 30 litrů motorové nafty. Celková škoda odcizením a poškozením přesáhla částku 707 tisíc korun. Oderští policisté po pachateli krádeže a odcizeném traktoru intenzivně pátrají.

 

Zloděj odcizil nářadí přes 180 tisíc korun

Škodu přes 180 tisíc korun způsobil neznámý pachatel na konci minulého týdne v Novém Jičíně, místní části Bludovice. Pachatel se vloupal do objektu truhlářství, ze kterého odcizil většího množství ručního značkového elektro a mechano nářadí. Novojičínští policisté případ prošetřují pro přečiny krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

 

Stovky litrů alkoholu ve vozidle

Celkem 520 litrů alkoholu čekalo v osobním vozidle na celníky. Pracovníci mobilní skupiny Celního ředitelství Ostrava prováděli v obci Těrlicko monitoring a kontrolu vozidel se zaměřením na dodržování zákona o povinném značení lihu. Celníky zaujalo osobní vozidlo stříbrná Octavia, české imatrikulace, neboť jevilo známky přetížení. Vozidlo zastavili a přistoupili ke kontrole. Řidič byl dotázán, zda přepravuje vybrané výrobky (cigarety, alkohol) zatížené spotřební daní. Sdělil, že veze alkohol, ale žádné doklady prokazující řádné zdanění nemá. Prohlásil, že zboží naložil v Karviné v jedné garáži a za úplatu ho měl dopravit k polské hranici v obci Sudice. V zavazadlovém prostoru byly plné kartonové krabice, po bocích další volně ložené lahve s alkoholem ve spotřebitelském balení neznačené kontrolní páskou. Zadní sedadla ve vozidle nebyla, jejich místo obsadily další kartony s alkoholem. Byly i na sedadle spolujezdce. Lahve byly zakryté černou textilií a vyplnily každý volný prostor v autě. Vozidlo i s nákladem bylo převezeno na celní pracoviště v Chotěbuzi, kde došlo k přepočítání nákladu. A výsledek: 370 litrů lihu, 20 litrů Švestkové vodky, 40 litrů Napoleona, 60 litrů Rumu a 30 litrů Frederic wodky. Celkem 520 litrů alkoholu bez kontrolní pásky. Všechno zboží bylo zajištěno a umístěno do střežených skladů celního úřadu. Pokud by se zboží dostalo do prodeje, stát by přišel na daních o téměř 130.000 korun.

   

 

Padělky esencí do e-cigaret na tržnici

Celkem 3.359 kusů náplní do e-cigaret zajistili na burze ostravští celníci. Hitem letošního roku se staly velmi oblíbené elektronické cigarety a různé vonné esence do nich. Padělatelé využívají poptávku po sezónních trhácích a ve výrobě napodobenin je nezastaví nic. O tom, že se i na našem trhu objevují neoriginální náplně, svědčí případ ostravských celníků ze skupiny mobilního dohledu. Celníci prováděli rutinní kontrolu na Šenovské burze se zaměřením na zboží porušující práva duševního vlastnictví. U jednoho stánku, ve kterém prodával cizinec z Vietnamu, zajistili celkem 509 kusů tekutých náplní a 2.850 kusů cartigre do e-cigaret. Jednalo se o značky Marlboro a Camel. Cizinec zboží nabízel přímo na stánkovém pultě. Další stovky esencí měl uloženy v papírových krabicích v prostorách stánku. Zboží nebylo označeno cenovkami. Majitel zboží sdělil, že cena cartridge s balením deseti kusů nabízel za pět korun, tekutou náplň 30ml za 20 korun, 20ml za 15 korun a 10ml za 10 korun. Nejedná se o první případ záchytu padělků esencí na našem trhu. Lze předpokládat, že výskyt napodobenin této komodity bude mít vzrůstající tendenci. Tímto jednáním došlo k podezření z porušení zákona o ochraně spotřebitele. Hodnota zboží byla vyčíslena na téměř 330.000 korun. Všechno zboží bylo zajištěno a umístěno do střežených skladů celního úřadu. Dle sdělení některých zástupců majitelů ochranných známek se jedná o neoprávněné označení výrobků. V mnoha případech majitelé ochranných známek ani tyto vonné esence do elektronických cigaret nevyrábějí! Napodobeniny esencí a e-cigaret se dovážejí především z Číny. Buď jsou označeny přímo ochrannou známkou, nebo nejsou označeny vůbec. Ve druhém případě jsou esence a e-cigarety dodatečně opatřeny ochranným markantem v tuzemsku. Pak putují na tržnice a do kamenných obchodů. Vzhledem k tomu, že na ampulích nejsou informace o složení výrobků, lze předpokládat, že užití esencí v konečném důsledku nepřinese spotřebiteli ten správný užitek.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice