22. 6. 2015

Vloupání do bytů

Kopřivničtí policisté prověřují několik vloupání do bytů na ul. Štramberské a Alšova. Pachatel do nich vnikl násilným porušením zámku dveří. K samotným vloupáním mělo dojít  v dopoledních hodinách 19. 6. 2015. Na ul. Štramberské vnikl zloděj do dvou bytů a na ul. Alšova do jednoho. Poškozeným majitelům vznikla škoda poškozením dveří v řádu stokorun. Zloděj byty prohledal, avšak nic neodcizil. Policisté tuto skutečnost prověřují s podezřením ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, krádeže ve stádiu pokusu. Intenzivně pátrají po možném pachateli a nadále zjišťují případné svědky a informace které by napomohly k jeho dopadení. 

 

Víkendový rekordman

O víkendu vyjížděli novojičínští dopravní policisté k dvanácti nehodám, jedné těžké a čtyřem lehkým. Těžké zranění si způsobila 54letá cyklistka v Odrách, která nezvládla jízdu na kole, v opilosti narazila do zaparkovaného automobilu a způsobila si poranění dolní končetiny.  Rekordmanem víkendu z téměř deseti opilých řidičů je 32letý muž, který nadýchal více jak 3 promile. Policisté jej zastavili na ul. Budovatelů v Novém Jičíně o půlnoci ve vozidle Ford Fokus ještě předtím, než stačil způsobit dopravní nehodu. 

 

Veřejný pořádek

Tam kde by mohlo docházet, či dochází k narušování veřejného pořádku, směřují policisté své síly. Mnohdy preventivně v rámci situační prevence. Vyhodnocením situace a možných rizik pro veřejnost směřují policisté své síly a prostředky do míst kde by mohlo docházet k narušování veřejného pořádku. V současné době to jsou místa s větší koncentrací lidí přicházející za zábavou. V letních měsících takových akcí přibývá. Zábava je mnohdy spojena s užíváním návykových látek, agresivitou a protiprávním jednáním. Aby k tomu docházelo v co nejmenší míře, snaží se policisté tyto možné problémy řešit v předstihu. Jednou z posledních takových akcí byla společenská akce probíhající  z pátku na sobotu 21.6.2015 v Novém Jičíně  v místní části Loučka.  Desítka policistů se zaměřila na přímý dohled nad veřejným pořádkem s pátráním po osobách, věcech a kontrolou řidičů motorových vozidel. K žádnému většímu narušení veřejného pořádku účastníky akce nedošlo. Nicméně stejně jako u mnoha jiných akcí zjistili policisté několik přestupků, které vyřešili blokovou pokutou, či odevzdáním k projednání ke správnímu orgánu.  Za zmínku lze uvést kontrolované řidiče pod vlivem alkoholu, jiné bez řidičských oprávnění či dalších porušení povinností řidiče.  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice