23. 1. 2020

Případ výtržnictví v Kuníně nadále prověřují novojičínští policisté

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví 28letému místnímu muži, neboť tento chvíli před dvaadvacátou hodinou večerní 18. ledna tohoto roku tropil výtržnosti na ulici Dukelské v obci Šenov. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak shora jmenovaný podezřelý muž měl nejprve hodit kuličku sněhu na projíždějící osobní motorové vozidlo tovární značky VW Touran s označením taxislužby a když 41letý řidič tohoto vozu z Novojičínska zastavil, tak jej 28letý muž slovně urážel a vyhrožoval mu napadením. Obdobně se choval i k 48letému spolucestujícímu ve vozidle taxislužby a do karosérie automobilu bouchal rukama. Jakmile za taxíkem zastavil linkový autobus tovární značky Sor, řízený 62letým mužem z Nového Jičína, tak 28letý muž slovně napadl i tohoto řidiče a několikráte udeřil pěstí do skleněných výplní oken prostředku hromadné přepravy osob. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a škoda na zařízení rovněž nevznikla. Výše uvedený 28letý muž byl na místě svého protiprávního jednání zadržen přítomnými osobami do příjezdu přivolané službu konající policejní hlídky, která jej převezla na novojičínskou služebnu k dalším procesním úkonům. Důvody jednání podezřelého muže, který byl v době spáchání skutku v podnapilém stavu, jsou nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Vloupání do prodejny benzínové čerpací stanice v Petřvaldu

Okolo půl druhé ranní 20. ledna 2020 se doposud neznámá osoba vloupala do prodejny v objektu benzínové čerpací stanice v obci Petřvald, odkud odcizila láhev alkoholu značky Magister a různé druhy a množství cigaret a tabákových výrobků, vše v hodnotě více jak 40 tisíc korun. Poškozením dveří provozovny vznikla poškozené společnosti z Prahy další škoda ve výši nejméně 50 tisíc korun. Tento přečin krádeže a přečin poškození cizí věci nadále prověřují místně příslušní policisté z Obvodního oddělení v Příboře v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, přičemž jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zboží, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na příborské policejní číslo 974 735 751 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Krádež dřeva v lesním porostu na katastru obce Heřmánky

V přesně neustanovené době mezi 17. a 20. lednem letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v lesním porostu na katastru obce Heřmánky přečin krádeže tím, že z volně přístupného dřevoskladu odcizil přibližně 10 m3 uložených modřínových šindelových výřezů, čímž poškozené opavské akciové společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 68 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Odrách a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizené dřevní hmoty, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na oderské policejní číslo 974 735 741.

 

Vloupání do prostor rekonstruované prodejny ve Fulneku

V přesně nezjištěné době od čtrnácté hodiny odpolední 17. ledna letošního roku do desáté hodiny dopolední následujícího dne doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Masarykové ve Fulneku přečin krádeže tím, že se vloupal do zdejší prodejny, která je v současné chvíli v rekonstrukci. Z těchto prostor následně odcizil tablet značky Vision Bock bílé barvy včetně nabíječky, svářečku na plast v plechovém kufříku oranžové barvy, vrtací kladivo značky Makita a okružní pilu na dřevo, čímž poškozené místní fyzické i právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 15 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Fulneku a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na fulnecké policejní číslo 974 735 721.

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice