23. 4. 2020

Požár objektu fary kostela v obci Suchdol nad Odrou

V odpoledních hodinách 21. dubna 2020 došlo z dosud z přesně nezjištěných příčin na ulici Malá Strana v obci Suchdol nad Odrou k požáru zděného přístavku, který je součástí objektu místní fary Evangelického kostela, v němž se nachází kancelář, krbovna a klubovna. V době požáru se v budově nikdo nenacházel, pouze jedna přihlížející osoba se nadýchala zplodin hoření, a to místní žena. Té byl na místě prostřednictvím přivolané osádky sanitního vozidla poskytnut kyslík, bez nutností její hospitalizace ve zdravotnickém zařízení. Na místě zasahovalo celkem šest jednotek profesionálních hasičů z Nového Jičína i sborů dobrovolných hasičů z okolních obcí. Způsobena škoda bude dodatečně vyčíslena poškozenou organizací, zjišťuje se příčina vzniku požáru-zahoření a celá záležitost je nadále v prověřování a v prošetřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů, v úzké spolupráci se zdejšími hasiči Hasičského záchranného sboru.

 

Žádost o informace k výtržnictví dvou mužů ve vlaku u obce Šenov u Nového Jičína

Začátkem dubna letošního roku byla široká veřejnost prostřednictvím médií informována o tom, že policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení ve věci spáchání přečinu výtržnictví, kterého se měli dopustit dva muži ve věku 20 a 24 let z Lipníku nad Bečvou a z Hranic tím, že chvíli po šesté hodině ranní 24. března 2020 společně slovně a fyzicky napadli 36letého muže z Karvinska, a to jako revizora ve vlaku, který jel ve směru ze železniční stanice Suchdol nad Odrou do železniční stanice Nový Jičín. Jak bylo prováděným prověřováním zjištěno, tak pachatelé poškozeného kopli do těla a fyzicky jej několikráte udeřili do obličeje, čímž mu způsobili zranění lehčího charakteru s jednorázovým lékařským vyšetřením a ošetřením v nemocnici v Novém Jičíně. Celá záležitost je v této chvíli nadále prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů, přičemž bylo upřesněno, že celý skutek se odehrál po výjezdu ze stanice Šenov u Nového Jičína a tedy těsně před příjezdem do železniční stanice v Novém Jičíně, kdy výše uvedený napadený muž kontroloval ve vlaku cestující dívku. V té chvíli byl tedy 36letý revizor slovně a fyzicky napaden podezřelými muži a celý incident viděli další pasažéři, kteří cestovali ve vlaku, jenž vyjel ze Suchdolu nad Odrou do Nového Jičína jedenáct minut po šesté hodině ráno. Podle dostupných výpovědí dokonce jedna z přihlížejících žen toto pravděpodobně natáčela i na svůj mobilní telefon. V této souvislosti žádají novojičínští policisté o jakékoli informace k dané věci, kladné poznatky k řádnému objasnění případu lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 735 651 a videozáznamy lze po předchozí dohodě poskytnout policistům z Obvodního oddělení v Novém Jičíně.

 

Odcizení elektromateriálu ze staveniště mostu u obce Skotnice

V přesně neustanovené době mezi šestnáctou hodinou odpolední 21. dubna a osmou hodinou ranní 22. dubna tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v prostoru stavby mostu, který je součástí obchvatu obce Skotnice zločin krádeže tím, že ze zábradlí mostu demontoval a následně odcizil dva elektrorozvaděče a 30 metrů volně položeného elektrického kabelu (5-žilného), čímž poškozené právnické osobě z Prahy vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 8 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Příboře a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného elektromateriálu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na příborské policejní číslo 974 735 751.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice