23. 5. 2013

Amputace nohy

Tekoucí slzy a skvělý herecký výkon hořekující matky těžce zraněného syna, kterému hrozí amputace nohy, připravil 85letou paní o více jak 20 tisíc korun. Poškozenou seniorku oslovil manželský pár na ulici v blízkosti novojičínské nemocnice.  Pod smyšlenou historkou nutné operace syna, k níž potřebují peníze, přesvědčili ženu k poskytnutí půjčky několika tisíců korun.  Slzy v očích údajné matky jí natolik přesvědčily, že je vzala k sobě do bytu, kde jim peníze půjčila. Jako zástavu jí nabídli peníze v cizí, údajně maďarské měně.  Herci a „hyjeny“ v jedné osobě se neštítily a seniorku nakonec okradli o všechny peníze, které doma měla. V souvislosti s tímto případem pátráme po muži a ženě ve věku mezi 45-50léty. Tento pár se ve středu 22. května kolem 14 hodiny pohyboval v blízkosti novojičínské nemocnice. Předpokládáme, že oslovili více lidí. K objasnění případu potřebujeme více informací k osobám i možnému pohybu vozidel. Ze získaného popisu byla podvodnice 165cm vysoká, černých vlasů po ramena, na sobě měla černé šaty po kolena a černé boty bez pat. Muž byl menší než žena, plnoštíhlé postavy, snědé pleti. Na sobě měl černý oblek, košili světlé barvy a nemluvil dobře česky. Informace k případu volejte na linku 158.

 

Ukradli seno

Téměř 200 balíků sena odcizil doposud neznámý pachatel v Životicích u Nového Jičína. Poškozený majitel je měl uskladněné na louce pod dřevěnými přístřešky.  Ke krádeži mělo dojít v období od konce měsíce března do středy 22. května. Majiteli vznikla škoda ve výši téměř 10 tisíc korun. 

 

Distribuce drog

Pro výrobu a distribuci omamných látek vyšetřujeme 27letého muže z Novojičínska. Ten v průběhu loňského roku v pronajatém bytě v Kopřivnici, nejenže drogy vyráběl, ale také prodával. Jeho jednání vyšetřujeme s podezřením ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice