23. 6. 2021

Bankomat falešnou dvoutisícovku zadržel. Muž to zkusil znovu, opět neúspěšně…

Krajští kriminalisté specializující se na závažnou trestnou činnost hospodářského charakteru ve velmi krátkém čase zjistili totožnost muže, který udával falešné dvoutisícové bankovky. Informace začali kriminalisté prověřovat koncem května, a to na základě přijatého oznámení. Prověřování mělo rychlý spád – vrchní komisař odboru hospodářské kriminality krajského ředitelství v těchto dnech obvinil 19letého muže z Opavy ze zločinu padělání a pozměnění peněz.

Obviněný měl koncem ledna vložit do bankomatu bankovku v hodnotě 2 000 korun, kterou získal prodejem určitého zboží od neznámých osob. Věděl, že se jedná o padělek, přesto si zkusil navýšit finance na svém účtu. Byl neúspěšný, bankomat dvoutisícovku zadržel. Přestože bankomat vydal o zadržení potvrzení, měl přijít muž ke stroji za pár dnů a pokus s další bankovkou, kterou získal tentokrát od známého, zopakovat. Ani tentokrát mu „nepřálo štěstí,“ proces zadržení se holt zopakoval…

Policisté po oznámení prověřili standardními kriminalistickými postupy všechny informace související s pokusy o udání bankovky v bankomatu a postupně se jim v hledáčku stále častěji objevovalo jméno nyní již obviněného muže. Trestní sazba se v tomto případě pohybuje v rozmezí od tří do osmi let.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice